Junioři remizovali s Jihlavou 3:3, v utkání dvakrát prohrávali a jednou vedli

(2:1)

FC Vysočina Jihlava

Šiman – Hradecký, Doležal, Medvěděv (64. Průcha), Šíša, Hejda, Mlynařík, Novák (80. Čihák), Glazer, Domabyl (64. Lešek), Kule.

Kotnour – Chýla, Krigsmann, Pedro, Batioja (61. Ujčík), Demeter, Urbánek (57. Mazel), Duba (71. Veselský), Klusák, Hron, Jungr (46. Spirkoski)

Branky:21. Glazer, 25. Hradecký, 88. Kule - 4. Jungra, 53. Demeter, 71. Spirkoski ŽK: Ubránek (JIH), Ujčík (JIH) Rozhodčí:Kožár – Hock, Štrincl

Další zápas Juniorské ligy má za sebou výběr Viktorie do jednadvaceti let. Západočeši přivítali v Luční ulici tým Jihlavy a v bláznivém utkání byla nakonec remíza 3:3 spravedlivým výsledkem. Junioři Plzně neprohráli už třináct zápasů v řadě!

První velkou šanci zápasu měla Jihlava hned po úvodním hvizdu. Mezi obránci Viktorie se prosmýkl Marek Jungr, ale jihlavská posila z A-týmu minula svým zakončením tyčku o necelý půl metr. Ve čtvrté minutě se hosté přeci jen radovali z prvního gólu. Urbánek potáhl míč do vápna, předložil na kopačky Marka Jungra, který otevřel skóre utkání – 0:1!

Viktoriány úvodní branka příliš nerozhodila a snažili se stále hrát svoji hru. To se jim vyplatilo, protože ve 21. minutě se dočkali vyrovnání. TomᚠGlazer využil nedůrazné rozehrávky jihlavských obránců a brankáři svojí střelou nedal šanci – 1:1!

O čtyři minuty později bylo v Luční ulici ještě veseleji. Domácím se naskytla šance zahrávat rohový kop a po sérii odrazů se míč dostal až na kopačky Dominika Hradeckého, který se nemýlil – 2:1!

Jihlava mohla odpovědět ve 35. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Pedro, ale jeho pokus mířil těsně vedle. Po změně stran se diváci dočkali další branky už po osmi minutách hry. Hráči Viktorie nevyužili standardní situaci a z rychlého brejku přišel trest. Na 2:2 vyrovnal Patrik Demeter.

Hra se stále přelévala ze strany na stranu a oba týmy se tlačily do zakončení. Většinou ale útoky končily u obránců. V 71. minutě přišla chyba domácích hráčů ve středu pole a další rychlý brejk Jihlavy. Střelu z dálky zkusil Bojan Spirkoski a brankář Šiman na ni nedosáhl – 2:3!

Hosté se poté snažili udržet těsné vedení, což se jim nakonec nepodařilo. V 88. minutě Viktoria kopala rohový kop a míč propadl až k volnému Kulemu. Ten před sebou sice měl odkrytou branku, ale i s přispěním jihlavských obránců míč skončil vedle. Z dalšího rohového kopu dostal Kule šanci na reparát a tentokrát už jeho střela skončila v síti – 3:3!