Juniorka konečně zabrala a porazila Baník Ostrava 2:0

FC Baník Ostrava

Adamovič – Medveděv, Piroch, Hejda L., Šíša (71. Glazer), Hradecký, Kovařík, Čihák, Lešek, Černý (77. Bohó), Tecl.

Macej – Honiš, Kaša, Sukup, Opatřil, Čech (70. Behan), Půda (46. Kundrátek), Byrtus, Tomšů, Helešic, Szotkowski (57. Šašinka).

Branky:18. Tecl, 51. Šíša ŽK:Čihák(PLZ) Rozhodčí:Váňa – Blažej, Pastyřík

Juniorka FC Viktorie Plzeň po dvou prohrách v řadě konečně zabrala a v Luční ulici porazila Baník Ostrava 2:0. K vítězství západočeského týmu přispěl také Stanislav Tecl, který dal úvodní gól zápasu. Kromě něj naskočili do zápasu z ”A” týmu také Jan Kovařík a LukᚠHejda.

Na šance se v Plzni příliš dlouho nečekalo. Nejprve se ukázali domácí, kteří byli posíleni o trojici hráčů A-týmu: Lukáše Hejdu, Jana Kovaříka a Stanislava Tecla. Právě po Kovaříkově centru od rohového praporku v samém úvodu zápasu mohl skórovat Piroch. Ten ale hlavičkou z malého vápna nedokázal balon usměrnit mezi tyče.

Na druhé straně se zase připomněl Oldřich Byrtus, který se po pěkné kombinaci objevil v gólové příležitosti, z levé strany šel sám proti Adamovičovi, ten jej ale skvělým zákrokem vychytal.

Skóre otevřel v 18. minutě právě Stanislav Tecl, ke kterému prostrčil balon na hranici vápna Hradecký. Elitní útočník Viktorie prokázal, že se z podobných pozic obyčejně nemýlí a uklidil balon po zemi do levého rohu.

Hosté měli příležitost při přímém kopu, Helešic ale branku Plzně netrefil a podobně si počínal také v závěru první půle na druhém straně Kovařík, který nastřelil jen jednoho z bránících hráčů Baníku.

Po přestávce se Viktorii povedlo rychle navýšit vedení. Už v 51. minutě se totiž prosadil Marek Šíša, jehož nádherný volej po centru z levé strany zaplul přímo pod břevno ostravské branky.

Hosté se snažili o odpověď a díky chybám v plzeňské rozehrávce se často dostávali k míči, nedařilo se jim ale vytvářet si nějaké lepší střelecké pozice a nejednou také dopláceli na špatné ofsajdové postavení. Plzeň se navíc úplně nezatáhla a stále se snažila chodit i dopředu, z čehož v 78. minutě Bohó málem vytěžil i pokutový kop. Rozhodčí ale tvrdý zákrok na něj neposoudil jako nedovolený .

Tři minuty před koncem měl dobrou šanci střídající Šašinka, který mohl dát Baníku ještě naději na bodový zisk. Jeho pumelici pod břevno ale vytáhl na roh brankář Adamovič.