Juniorka si s chutí zastřílela proti Táborsku a vyhrála 8:0

0:8

(0:5)

Bébr – Jaroš, Bouška, Sazma, Chirinciuc – Nuhlíček (10. Svatek, 81. Škrábek), Svoboda, Kordina, Rabiňák – Knotek – Hadžič (89. Škarda)

Šiman – Lešek (46. Koudelka), Piroch, Čihák, Mlynařík (77. Hradecký) – Hejda (62. Bohó), Horváth, Hořava, Kovařík – Holenda (84. Černý), Bakoš

Branky:38. a 83. Holenda, 3. Kovařík, 19. Chirinciuc (vl.), 25. Mlynařík, 33. Čihák, 51. Bakoš, 82. Bohó Rozhodčí:Ulrich – Zeman, Hrkal

Juniorka FC Viktoria Plzeň se v Juniorské lize utkala s Táborskem. Západočeši přijeli do Sezimova Ústí posilněná o několik hráčů ”A” týmu a na hřišti to bylo znát. Své první góly v dresu Viktorie vstřelila čerstvá posila Jan Holenda.

Viktoria Plzeň posílená o několik známých hráčů "A" týmu do zápasu vstoupila aktivně a už ve 3. minutě se po přihrávce Bakoše prosadil Jan Kovařík. Úvodní gól hodně ovlivnil průběh utkání, protože hosté Táborsko vůbec nepouštěli do útoku. Když už, tak to byly střely z dálky, které moc nadějí na úspěch neměly.

To na opačné straně šance střídala šanci, nepřesně mířili Bakoš a Kovařík. Plzni tak pomohl hráč Táborska Chirinciuc, který si dal vlastní gól. Další branka přišla po chvíli. Z hranice velkého vápna vystřelil Michal Mlynařík a nedal Bébrovi v brance šanci. Po nacvičeném signálu to bylo v 33. minutě 0:4. Horváth vyslal Adama Čiháka a ten pálil přesně. Do poločasu přidal další gól nováček západočeského týmu Jan Holenda, pro kterého to tak byla první trefa v dresu Viktorie.

I ve druhém poločasu byla aktivnější Plzeň. Hned po šesti minutách se trefil Marek Bakoš z hranice vápna. Viktoria s chutí útočila a bavila diváky v Sezimově ústí. V 82. minutě se prosadil střídající Jan Bohó, který vstřelil pravděpodobně jeden z nejlehčích gólů dosavadní kariéry. Hned o minutu později se prosadil podruhé Jan Holenda a Viktoria Plzeň tak vyhrála nad Táborskem jednoznačně 8:0.

"Zápas se od první minuty vyvíjel jednoznačně v nᚠprospěch. Vstřelili jsme spoustu branek, ale dost dalších situací jsme neproměnili. Díky výraznému doplnění hráčů s prvního týmu jsme soupeře jednoznačně přehráli. Naše posily k utkání přistoupily velmi zodpovědně," říká trenér Jiří Kohout.