20. 10. 2014    Juniorka - reportáž

Juniorka si ze souboje v Praze s Bohemians 1905 odváží bod za remízu 1:1, gól dal opět Černý

15. kolo / Pondělí 20. 10. 2014, 13:00 /

15. kolo / Pondělí 20. 10. 2014, 13:00

Bohemians Praha 1905

1:1

(1:1)

Havránek – Žaloudek, Košata, Trnka (85. Lukáš), Rothe (46. Nováček) – Pechr, Hubínek, Artemuk, Havel (62. Řezníček) – Malina, Hejno

Šiman – Šíša, Piroch, Čihák, Lešek - Hejda (64. Glazer), Mlynařík (88. Pernglau), Hradecký, Koudelka (83. Doležal), Kratochvíl (70. Bohó) - Černý

Branky: 31. Žaloudek - 9. Černý ŽK: 51. Havel, 63. Žaloudek, - 53. Černý Rozhodčí: Melichar – Kožár, Szikszay

Po dvou debaklech, kterými Juniorka FC Viktoria Plzeň zničila Táborsko a Slovácko, se výběr trenéra Kohouta utkal s Bohemians Praha 1905. Vyrovnaný souboj nakonec vítěze neměl a skončil 1:1. Gól Viktorie dal Daniel Černý, který si tak připsal už 14. zásah v sezoně.

Viktoria Plzeň v posledních dvou zápasech své soupeře jasně porazila a věřila si také na Bohemians Praha 1905. Od začátku zápasu to vypadalo, že Plzeň půjde opět cílevědomě za vítězstvím. V 10. minutě ji poslal do vedení ostrostřelec Daniel Černý, který se krásně uvolnil na pravé straně a z úhlu propálil gólmana Havránka. Západočeši dál hodně napadali a domácím to dělalo velké problémy. Nicméně další šance viktoriánů zůstaly nevyužity a tak přišel trest. Hráči Bohemians se postupně dostávali do hry a ve 30. minutě vyrovnali skore utkání. Po standardní situaci se dostal k hlavičce Radek Žaloudek a nedal brankáři Šimanovi šanci. Ten se navíc musel trochu červenat, jelikož centrovaný míč podběhl.

V dalším průběhu prvního poločasu se i řádně přiostřilo, avšak výsledek 1:1 zůstal do konce půle nezměněný.

Ve druhé půli se fotbalová krása poněkud vytratila, hrál se spíše agresivní fotbal, plný ostrých zákroků. Místo šancí a gólů, tak diváci viděli fauly a žluté karty. V poslední dvacetiminutovce se Viktoria zatáhla a čekal, co předvedou domácí. Nicméně kromě pár průniků Artemuka toho klokani příliš nepředvedli a když ani v samotném závěru neproměnil gólovou hlavičku hostující Čihák, mohly být oba týmy rády za remízu 1:1, která byla vzhledem k průběhu utkání spravedlivá.

„Povedl se nám vstup do utkání, ale bohužel jsme nevyužili naše šance a dali jen jeden gól. Jinak jsme odehráli vyrovnané utkání, ve kterém převládal spíše boj ve středu hřiště. Když to shrunu, tak bod je pro oba týmy zasloužený," hodnotí utkání trenér Jiří Kohout.