Také mládežnické týmy Viktorie Plzeň se připravují na zahájení jarní části sezony 2017/2018. V uplynulém týdnu bylo v akci hned několik kategorií. Velkého úspěchu dosáhla U9, která na velmi slušně obsazeném turnaji v Prešově obsadila 3. místo. Kategorie U12 pak vyhrála regionální finálový turnaj.

Juniorka se o víkendu utkala s německým Weidenem, který se část přípravy rozhodl strávit právě v západočeské metropoli. V utkání prohrála 1:2. Devatenáctka si již v úterý bez větších problémů poradila s týmem Klatov 5:0, osmnáctka pak s Teplicemi vyhrála 3:1. Kategorie U17 porazila Teplice stejným výsledkem a šestnáctka zvítězila na soustředění v Písku proti domácí U17 o šest gólů. Její původně plánovaný přátelák s Norimberkem byl zrušen.

V akci byli také žáci. Kategorie U15 porazila Sokolov 4:2, zatímco třináctka rozstřílela 12:0 Most a dvanáctka si se stejným soupeřem poradila v poměru 8:0.

Výsledky:
FCVP U19 – Klatovy 5:0 (Svoboda 2, Patrovský, Vrba, Selnar)
FCVP U21 – Weiden 1:2 (Pek)
FCVP U18 – Teplice U18 3:1 (Patrovský, Dotzauer, Koranda)
FCVP U17 – Teplice U17 3:1 (Kodýdek, Kotěšovec, Popovič)
Písek U17 – FCVP U16 0:6 (Krátký 2, Patrovský, Novický, Tesař, Kortan)
Sokolov U15 – FCVP U15 2:4 (Velfl 2, Holík, Krůta)
FCVP U13 – Most U13 12:0 (Gadač 2, Gaszczyk 2, Hašek 2, Houdek, Suchý, Kulišan, Trojan, Vilímek, Šedivý)
FCVP U12 – Most U12 8:0 (Řezanina 2, Chalupa 2, Baštář, Dulík, Lemon, Sivák)

Po dvou kvalifikačních turnajích se stoprocentním bodovým ziskem sehrála Viktoria U12 ve Štěnovicích finálový turnaj proti několika regionálním soupeřům z Plzeňského kraje. „Kluci nakonec dokázali udržet neporazitelnost a celý systém turnajů ovládli. A to i přes to, že v neděli dvakrát zaváhali a se soupeři remizovali,“ hodnotí turnaj trenér Filip Linhart. S celkovým prvním místem byl navíc viktorián Matěj Honomichl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Turnaj 16. 12.: FCVP – Rapid Plzeň U13 7:1, FCVP – Tlučná 4:1, FCVP – FCVP žačky 5:0, FCVP – Dobřany 2:1, FCVP – Kozolupy 4:0, FCVP – Vejprnice 1:0, FCVP – Smíchov Plzeň 7:0.
Turnaj 13. 1.: FCVP – FCVP žačky 4:0, FCVP – Košutka 9:0, FCVP – Rapid Plzeň 7:0, FCVP – Kamenný Újezd 10:0, FCVP – Slovan Plzeň 7:0, FCVP – Bolevec 6:0, FCVP – Tlučná 3:2.

Finálový turnaj U12 ve Štěnovicích:
FCVP – Rapid Plzeň 4:0 (Sivák 2, D. Kardoš, Baštář)
FCVP – Spartak Chrást 3:0 (Baštář, D. Kardoš, Toman)
FCVP – Dobřany 4:0 (Honomichl 2, D. Kardoš, Sivák)
FCVP – Slovan Spoje 0:0
FCVP – Přeštice 1:1 (Homomichl)
FCVP – SSC Bolevec 2:0 (Baštář, Chalupa)
FCVP – Tlučná 3:0 (Chalupa 2, Baštář)

Přípravka U9 se představila na čtyřdenním mezinárodním turnaji na Slovensku a obsadila zde krásné třetí místo! V utkáních základní skupiny se mladí hráči utkali se šesti soupeři a obsadili první příčku při skóre 30:6. V semifinále pak viktoriáni podlehli Viktorii Lvov 0:4, v souboji o třetí místo ale porazili Dunakanyar na penalty a získali tak bronzové medaile.

Během závěrečného ceremoniálu se potom na každém z mladých viktoriánů blýskala krásná bronzová medaile, navíc Vítězslav Holub byl s deseti vstřelenými brankami vyhlášen nejlepším střelcem turnaje a byl po zásluze zvolen i do All-star týmu kategorie U9.

„Krásný turnaj se šastným koncem,“ shrnul uplynulý víkend trenér Karel Mundl. „Kluci si tenhle úspěch zasloužili, šli za ním, chtěli hrát nᚠfotbal a každý zápas vyhrát, v každém odvedli své maximum. Po prohraném semifinále jsme z kluků cítili obrovskou touhu poslední zápas vyhrát a na hřišti to podle toho vypadalo. Máme z nich a za ně velikou radost,“ dodal. „Klukům jsme v šatně gratulovali, tenhle zážitek jim už nikdo nevezme, medaile z takovéhoto turnaje je velkým úspěchem. Pro nás to byla ale především velice zajímavá a přínosná konfrontace s jinými kluby, s jiným pojetím fotbalu, než s jakým se setkáváme na turnajích běžně. Chtěli bychom tímto poděkovat rodičům našich svěřenců, bez jejichž ochoty a pomoci bychom se do Prešova vydat nemohli.“