Velkého úspěchu dosáhl dorost do 17 let, který ve Zlíně porazil Sigmu Olomouc v rámci finále Memoriálu Vlastislava Marečka 6:3. Svěřenci kouče Jiřího Žiláka tak potvrdili skvělou sezonu i v této těžké zkoušce.

Viktorii se vydařil již první poločas. Ten dokázala vyhrát 3:1. „Zápas byl ale otevřený až do konce,“ komentuje trenér Jiří Žilák. Během úvodu druhé půle totiž Sigma snížila na rozdíl jediné branky, pak viktoriáni znovu odskočili na rozdíl dvou branek, nicméně opět přišlo snížení.

V závěru se pytel s góly roztrhl a konečné skóre bylo 6:3. „To už nám to tam napadalo. Zápas to byl ale velmi kvalitní, k vidění byla velká spousta akcí na obou stranách,“ řekl Žilák.

Jeho tým tak celý turnaj vyhrál a získal pohár.

Viktoria Plzeň U17 – Sigma Olomouc U17 6:3 (3:1)

Branky: 14. Kepl, 27. Štursa, 31. Uzlík, 46. Žilák, 68. Šulc, 71. Štursa – 22. Grygar, 56. Aujeský, 58. Kubáč.
Sestava Plzně: Novák – Brož (54. Halász), Hranáč, Míka, Žilák – Uzlík, Šulc, Selnar (72. Zajíček) – Němec (64. Heller), Kepl (54. Vrba), Štursa (72. Klich).