Na Slovácku chtěli viktoriáni napravit domácí porážku se Spartou zlepšeným výkonem, což aktivní hrou hned úvodních minut naplňovali.   Již ve 4.min se po přihrávce Vokáče...

Již ve 4.min se po přihrávce Vokáče uvolnil ve vápně Kocour, ale mířil vedle tyče brankáře Kovaříka. V 8.min skončila střela Hrubého z 25 metrů nad domácí brankou. Ve 12.min se do šance po standardní situaci dostal Chmiel, ale také nemířil přesně. Největší šanci domácích měl v 15.min Horák, který po rohovém kopu Slovácka mířil hlavou těsně vedle. Ve 20.min se do své první šance v utkání dostal Kůžel, který po dlouhé přihrávce Hoffmanna a přiklepnutí Chmiela mířil nad domácí branku, ale vše si tentýž hráč vynahradil ve 30.min, kdy po dobře zahraném rohu Vokáče mířil přesně (0:1).

jiri_zilak_roz.jpg„Dobře jsme vstoupili také druhého dějství. Ve 38.min se po krásné akci trojice Chmiel, Kocour, Vokáč dostal míč k posledně jmenovanému, který střelou pod břevno zvýšil vedení na 0:2. Dobře fungující obrana nepouštěla Slovácko do vážnějších šancí,“ popisuje zápas trenér Jiří Žilák. Třetí branku mohl přidat aktivní Kůžel, ale po individuální akci mířil z úhlu těsně vedle. Ve 35.min mohli domácí snížit, ale Mandous byl proti střele domácího útočníka dobře postavený a střelu z blízka vyrazil. „V poslední minutě se po přihrávce Vrhela do šance dostal Tříska, ale zvýšit vedení se mu již nepodařilo. Po kvalitním výkonu si ze Slovácka zaslouženě odvážíme vítězství,“ dodává trenér.