Plzeňský dorost měl o uplynulém víkendu opět naplánovány tři zápasy, tentokrát na hřišti soupeře. Ve všech třech případech cestovali plzeňští mladíci na půdu Příbrami. Ze zápasů s tradičně kvalitními mládežnickými výběry dokázali viktoriáni získat pět bodů za výhru po devadesáti minutách hry a výhru po pokutových kopech.

Dorostenci U16 vyhráli v Příbrami až po penaltách

Do Příbrami přijeli plzeňští dorostenci odhodláni zlepšit výkon z minulého utkání a dosáhnout tak na co nejlepší výsledek. Hned od úvodu utkání se hosté snažili o aktivní hru s cílem vstřelit co nejdříve branku, což se jim v posledním utkání nepodařilo a způsobilo to komplikace.

Ale ani tentokrát se plzeňským dorostencům tento záměr nepodařilo naplnit. Brankové příležitosti, které si v úvodu, ale i v průběhu prvního poločasu, vytvořili, se jim nepodařilo proměnit. Soupeře sice viktoriáni nepustili do žádné vážnější příležitosti, jejich hra však musela být směrem do defenzívy stále pozorná. Příbram hrozila především pomocí brejkových příležitostí.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a stále narůstal počet vyložených, avšak neproměněných příležitostí Plzně. Hru měli Západočeši během celého utkání pod kontrolou a jen v určitých fázích je soupeř dokázal dostat pod tlak před pokutovým územím. I přes převahu a množství šancí mohli mladí viktoriáni utkání prohrát, nebo Příbram přetavila jeden svůj protiútok v obrovskou šanci, kdy domácí hráč postupoval od půlky sám na Hrachovce, který si však s tímto samostatným nájezdem poradil. Ani v závěru se hostům nepodařilo doslova dotlačit míč do branky a zápas tak skončil remízou. V následných pokutových kopech byli červeno-modří úspěšnější a odvezli si tak i druhý bonusový bod.

„Nᚠnejvětší problém je v neproměňování šancí a je třeba, aby hráči, kteří se do těchto situací dostávají, projevili více přímočarosti, rychlosti a překvapivosti ve finální, ale i v předfinální fázi,“ vidí jasnou příčinu bezgólového stavu trenér Martin Kastner. „Hráče je třeba pochválit za přístup k utkání a předvedenou hru,“ dodává Kastner.

1. FK Příbram U16 – FC Viktoria Plzeň U16 0:0 PK 2:4

PK proměnili: Řezáč, Kadar, Pihrt, Kocourek.
FC Viktoria Plzeň U16: Hrachovec – Kapuscinský, Kadar, Štastný, Ryška (70. Hykš) – Řezáč, Čihák (60. Svoboda D.), Pihrt – Brudna (50. Skopový), Arzberger (30. Mašek), Vilček (55. Kocourek)

Sedmnáctka přehrála Příbram

Ve slunečném nedělním dopoledni odehráli dorostenci U17 další kolo 1. ligy v Příbrami. V utkáních s tímto tradičním soupeřem padají branky a nejinak tomu bylo i tentokrát.

První branka padla už ve třetí minutě, když vyrobil hrubku hostující Kopřiva. Plzeňští však odpověděli o dvě minuty později. Akce po pravé straně vyvrcholila centrem Končala a zakončením Souška. Hrál se poměrně otevřený fotbal bez delších meziher ve středu hřiště. Domácí obrana stavěla svůj blok vysoko od své branky a hosté tak museli řešit překonání obránců těsně za půlící čárou. Jednu z akcí zvládl ve 22 minutě Tomášek prostrčením na Kopřivu, který zakončil svůj nájezd druhou Plzeňskou brankou. Domácím se podařilo vyrovnat těsně před odchodem do kabin z rozehraného rohového kopu, který hosté nezvládli dobře odbránit.

Druhý poločas začal chybou domácích v rozehrávce, ale nabídnutou šanci Končal nevyužil. Branku se však v 50. minutě podařilo hostům vstřelit, nebyla ale uznána pro ofsajd. Utkání se s přibývajícím časem propadlo do herní nekvality a k vidění bylo spoustu nepřesností na obou stranách. Více situací před brankou však měli hosté, kteří také nakonec vstřelili střídajícím Arzbergerem v 58. minutě rozhodující a vítěznou branku. Rychnovský zatáhl míč po levé straně, odcentroval na Končala a odražený míč dorazil do sítě právě dobíhající Arzberger. V závěru se domácí snažili zjednodušit hru a vytvořit si tlak, ale více než několik standardních situací už nevybojovali.

„Zápas měl slušné tempo, ale zároveň velké množství nepřesností a ztrát na obou stranách. Naši hráči střídali slušné situace s velice špatnými a především v překonání domácího bloku jsme postrádali myšlenku a včasné provedení. Přesto dokázali být kluci více nebezpeční a také vstřelit branky. Z tohoto pohledu je vítězství zasloužené, ale herně jsme měli velké rezervy,“ hodnotí zápas trenér Václav Mrázek.

1.FK Příbram U17 - FC Viktoria Plzeň U17 2:3 (2:2)

FC Viktoria Plzeň U17: Šampalík, Svoboda, Hruštinec (70. Kadar), Suchý, Rychnovský, Pavlík, Tomášek, Kopřiva, Končal (65. Jonák), Soušek (55. Arzberger), Šifra
Branky: 5. Soušek, 22. Kopřiva, 58. Arzberger

Nejstarší dorost na Příbram nestačil

Nejstarší dorost zajížděl podobně jako mladší dorostenci k dalšímu zápasu na půdu Příbrami. Na tradičně silný tým v mládežnických kategoriích ale Plzeňané nestačili a zpět na západ Čech si přivezli pouze porážku 3:1.
Příbram začala utkání náporem a hned v úvodu měli domácí několik po sobě jdoucích rohů. V 16. minutě se domácí ujali vedení. Po zisku míče ve středu hřiště a umístěné střele vedli 1:0. Následnou šanci po rohovém kopu vyrazil Luhový. Plzeň vyrovnala ve 31. minutě, když si Haškův centr srazili příbramští obránci do vlastní branky. Následně mohl zvrátit skóre na stranu Viktorie Matějka, který dobře zakombinoval s Průchou, ale střelu mu vyrazil domácí brankář.
Ve druhém poločase nejprve Příbram trefila tyč, následně si však Plzeňané vytvořili mírnou převahu, standardní situace a také příležitost Sedláčka, který po přihrávce Rumla mířil nad branku. V 59. minutě bylo domácím nabídnuto vedení. Po nepřesně rozehraném rohu se prosadil příbramský útočník z rychlého protiútoku. V 75. minutě pak po přímém volném kopu a závaru před brankou Luhového odskočili domácí na rozdíl dvou branek. A protože šance Teršla a Průchy domácí brankář zlikvidoval, nepodařilo se plzeňským hráčům závěr zdramatizovat. Příbram byla v zápase více efektivním týmem a zaslouženě zvítězila.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 3:1 (1:1)

Branka Viktorie: 31. vlastní
FC Viktoria Plzeň U19: Luhový, Ruml, Teršl (84. Svoboda), Petr (55. Skála), Brožík, Průcha, Matějka, Kule, Hašek (78. Ritschel), Sedláček (69. Krušina), Provod (46. Debellis)