Zajímavou akci si naplánovali žáci Viktorie U13 na začátek května. Přijali pozvání týmu 1. FC Nürnberg a zúčastnili se turnaje pěti týmů, které připravili hostitelé ve svém tréninkovém centru mládeže.

Zajímavou akci si naplánovali žáci Viktorie U13 na začátek května. Přijali pozvání týmu 1. FC Nürnberg a zúčastnili se turnaje pěti týmů, které připravili hostitelé ve svém tréninkovém centru mládeže.

1. FC Nürnberg – FC Viktoria Plzeň  2:2
Hostitelé turnaje nás překvapili velice rychlou a organizovanou hrou. V utkání předvedl brankář Ondřej Valeš několik kvalitních zákroků a držel nᚠtým tzv. ve hře. S přibývajícími minutami se naše hra zlepšovala, začala se dařit kombinace směrem k soupeřově brance, bohužel jsme nebyli schopni dát potřebnou kvalitu finální části a tak jsme branku soupeře ohrozili velice málo. I přesto jsme uhráli pro nás kvalitní výsledek, ze čtyř vytvořených šancí jsme dvě proměnili.
Góly – TomᚠKepl 2x

FC Vancouver  – FC Viktoria Plzeň 1:1
Z našeho pohledu exotický soupeř z Kanady nehrál tak disciplinovaně jako domácí tým. Poučeni z prvního utkání jsme zlepšili v prvních části své činnosti a soupeře přimáčkli k jeho brance. Vytvořené šance jsme však neproměnili. S přibývajícími minutami jsme polevili v koncentraci a soupeř začal ohrožovat i naši branku, v 12. minutě utkání využil naší chyby v rozehrávce a ujal se vedení, které mohl v následujících minutách ještě navýšit. Tým opět podržel brankář, tentokrát TomᚠNovák. V posledních minutách jsme si vynutili tlak a v závěru se nám podařilo i vyrovnat z pokutového kopu. Průnik Pavla Šulce byl zastaven za cenou falu a pokutový kop proměnil Denis Plecitý.
Góly – Denis Plecitý

VfB Gießen – FC Viktoria Plzeň 0:2
Velice rychle jsme se přizpůsobili kvalitám soupeře a opět jsme zařadili nižší rychlostní stupeň.
Góly – Martin Lávička 2x

FA TSG 1899 Hoffenheim  – FC Viktoria Plzeň   4:1
Soupeř nás opět předčil v kvalitě individuálních herních činností, převážně v rychlosti a přesnosti. Pokud jsme dodržovali domluvená taktické prvky od individuálních až po týmové, dařila se nám i více kombinace, ze hry nás dostávali zbytečně nevynucení individuální chyby, které soupeř okamžitě využil k zisku míče a následnému ohrožení naší branky. V utkání jsme se dostali po krásně akci do vedení, ale soupeře svou kvalitu překoval v zasloužené vítězství.

VfB Gießen              1:12 0

Sestava: Ondřej Valeš, TomᚠNovák, David Heller, LukᚠKramer, Jakub Král, Václav Míka, Marek Brož, Patrik Klich, Marek Paul, Samuel Težký, Michal Provod, Dominik Mošna, Michal Martínek, Martin Lávička, Pavel Šulc, Marek Patrovský, Vít Fleissig, TomᚠKepl, Denis Plecitý

Trenéři: Ludvík Fremut, Ladislav Novotný

Konfrontace s domácím týmem a s týmem Fotbalové akademie TSG 1899 Hoffenheim nám ukázala, na kterých parametrech naší hry musíme hodně zapracovat. Týmová rychlost hry vycházející z individuální rychlosti a přesnosti práce s míčem, kvalita pohybového projevu jsou na první pohled nejviditelnější prvky, v kterých jsme zaostávali. V utkáních jsme v porovnání se soupeři výrazněji chybovali v přesnosti a razanci přihrávek, zpracování míče a pohybu bez míče. Časoprostorový tlak byl výraznější, než jsme zvyklí z utkání naší soutěže. Dalším rozdílem byl počet hráčů, oproti naší soutěži, kde hrajeme 8:8, se zde již hrálo 11:11. Chybovali jsme i v týmové taktice. S hrou 11:11 se seznamujeme, ale hlavní příčinu neuspokojivého týmového výkonu musíme hledat v rozdílné kvalitě individuálních schopností a fotbalových dovedností.

Pro všechny hráče a trenéry by měla být takováto akce poučením a inspirací do další práce. Musíme pochválit hráče, kteří vybočili z průměru a prezentovali se kvalitním a zajímavým výkonem. Oba brankáři podali kvalitní výkon, Ondřej Valeš v utkání s domácím týmem předvedl několika kvalitních zákroků. Aktuálně kvalitní formu se prezentovali hráči David Heller, TomᚠKepl, Marek Paul a Pavel Šulc, okomentoval turnaj trenér Ludvík Fremut