V zápase juniorských týmů Plzně a Brna se body dělily

1:1

(0:0)

FC Zbrojovka Brno

Adamovič – Piroch, Doležal (46. Hradecký), Yoni, Kratochvíl (62. Bohó), Medveděv, Mlynařík (89. Pernglau), Černý D., Glazer (57. Hejda), Čihák, Lešek

Branky: 80. Černý D. (pen.) – 85. Pazourek ŽK: Lešek – Bednář Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Špindlerová

Domácí plzeňští hráči byli v utkání blíže k vítězství a přestože několik šancí promarnili, šli chvíli před koncem díky Černého brance z penalty do vedení. To jim ale vydrželo jen šest dalších minut, než vyrovnal brněnský Pazourek. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1 a Zbrojovka získala vůbec první body v nové sezoně na hřišti soupeře.

Začátek utkání příliš fotbalové krásy nenabídl. Oba týmy se spíše potýkaly s nepřesnostmi při rozehrávce a gólmani neměli moc starostí. Když už totiž někdo zkoušel štěstí a odhodlal se k zakončení, na branku povětšinou nemířil. Přesto se mohli domácí dostat do vedení po čtvrthodině hry, když vybojovali rohový kop. Na něj si vyskočil ve vápně Jiří Piroch, tvrdou hlavičku ale opřel jen o břevno. Hosté museli už po půlhodině poprvé střídat, protože se jim zranil Jakub Černý, na tempo hry to ale větší vliv nemělo, oba týmy už se totiž k žádné větší či menší šanci do poločasové pauzy nedostaly.

Po půli měli několik náznaků také hosté. Zejména Pazourkův obstřel z hranice velkého vápna vypadal velice nebezpečně a Adamovič se musel pořádně natáhnout, aby balon vyrazil alespoň na roh. Výsledek se poprvé měnil až v 79. minutě, když střídající Michal Bednář fauloval ve vlastním vápně a hlavní rozhodčí Zadinová nařídila pokutový kop. Toho se ujal plzeňský ostrostřelec Daniel Černý a nekompromisní ranou pod břevno poslal svůj tým do vedení. Brno už nemělo nač čekat a ještě trochu zvýšilo aktivitu směrem dopředu. Nakonec se Jihomoravané dočkali i kýženého vyrovnání, když pěknou střelou z voleje zakončoval k levé tyči David Pazourek a vybojoval pro Zbrojovku alespoň bod za remízu.

Jiří Kohout (trenér Plzně): Byl to takový vyrovnaný zápas a remíza tomu asi odpovídá. Je škoda, že když vedeme tak si necháme z jedné situace vyrovnat. Měli jsme k tomu vítězství blíž, ale jedna ta situace rozhodla. Remíza je ale zasloužená.