27. kolo / Sobota 11. 5. 2013, 18:00 / Doosan Aréna

(0:1)

SK Slavia Praha

Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Horváth, Darida (88. Fillo) – Ďuriš (70. Tecl), Kolář, Kovařík (45. Rajtoral) – Bakoš

Čontofalský – Dostál, Bortel, Hubáček, Nitrianský – Vošahlík (76. Mičola), Juhar, Kisel, Zmrhal (63. Petrák), Gecov – Škoda (80. Fenin)

Branky: 15. Škoda Rozhodčí: T. Kocourek - M. Wilczek, R. Tacina (J. Bílek) ŽK: 77. Procházka - 19. Kisel, 46. Nitrianský, 90. Čontofalský ČK: 19. Juhar

Diváci: 11705

Další důležitý krok na cestě za ligovým titulem měli před sebou hráči Viktorky. Na svém hřišti před fantastickou diváckou kulisou přivítali bojovný tým pražské Slavie, která povzbuzena vysokou výhrou nad Jabloncem v minulém kole rozhodně nepřijela do Plzně jen bránit. Utkání, které bylo ještě před úvodním hvizdem naplněno mnohými očekáváními a napětím pak přineslo nebývalé zvraty v jeho samotném průběhu.

Další důležitý krok na cestě za ligovým titulem měli před sebou hráči Viktorky. Na svém hřišti před fantastickou diváckou kulisou přivítali bojovný tým pražské Slavie, která povzbuzena vysokou výhrou nad Jabloncem v minulém kole rozhodně nepřijela do Plzně jen bránit. Utkání, které bylo ještě před úvodním hvizdem naplněno mnohými očekáváními a napětím pak přineslo nebývalé zvraty v jeho samotném průběhu.

Úvod zápasu patřil viktoriánům. Již ve čtvrté minutě měli výbornou příležitost, když se ve velkém vápně dokázal uvolnit Marek Bakoš. Tomu se podařilo přihrát na nehlídaného Michala Ďuriše, který prodloužil na Daniela Koláře. Jeho střelu však na poslední chvíli dokázali obránci Slavie zblokovat a balon tak zamířil nad branku. Ve čtrnácté minutě se výborným zákrokem blýskl Matúš Kozáčik, který díky své předvídavosti dokázal včasným vyběhnutím zabránit jednomu ze slávistických útočníků ve skórování. V patnácté minutě však již obrana Viktorky nedokázala uhlídat protiútok hostů. I přes veškerou snahu bránících hráčů se k přesné střele z hranice vápna dostal Milan Škoda a poslal Slavii do vedení 0:1. V devatenácté minutě se po Pavlu Horváthovi hrubým způsobem ohnal Martin Juhar a od rozhodčího Kocourka za tento svůj zákrok viděl červenou kartu. Slavia pak zbytek zápasu dohrávala v deseti. V osmadvacáté minutě se do velké příležitosti doslova dral Jan Kovařík, ale domácí obrana ho zastavila čistě. Viktorka trpělivě kombinovala a hledala skulinky v obranném bloku Slavie, který se po vyloučení Juhara ještě více zatáhl. V jednatřicáté minutě to z dálky zkoušel Pavel Horváth, ale jeho střela letěla nad branku. Do stoprocentní šance se v osmatřicáté minutě po centru Jana Kovaříka dostal Michal Ďuriš, ale zblízka brankáře Čontofalského nepřekonal. A tlak Viktorky pokračoval. O dvě minuty později pálil z dálky David Limberský, ale jeho střele chyběla přesnost. Podobně dopadl pokus Vladimíra Daridy o minutu později. I přes velkou snahu tak byli v poločase o poznání šastnější hosté, kteří šli do šaten za stavu 0:1.

Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení snahy co nejdříve vyrovnat. Viktoriáni od první minuty za vydatné podpory fantastických fanoušků tlačili svého soupeře před jeho vápnem. Obrana Slavie však byla velice kompaktní a dlouho nepouštěla Viktorku do výraznějších příležitostí. V padesáté sedmé minutě pálil z dálky Pavel Horváth, ale jeho pokus byl zblokován na roh. Z tohoto rohového kopu pálil nebezpečně Vladimír Darida, ale i jeho pokus byl zblokován. V šedesáté minutě po přesném centru z pravé strany hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Michal Ďuriš, ale jeho pokus postrádal potřebnou razanci. Tlak Viktorky sílil. V čtyřiašedesáté minutě pálil z hranice vápna Pavel Horváth, ale jeho pokus bohužel mířil mimo branku. O minutu později to z volného přímého kopu zkoušel znovu plzeňský kapitán a tentokrát minul branku jen o několik centimetrů. I přes ohromnou převahu se však viktoriánům nedařilo dostávat se do přímého ohrožení branky hostů. Ti aktivně bránili prostor před vlastním vápnem a hrozili z brejků. Z jednoho takového brejku málem hosté vstřelili branku, když se v sedmdesáté osmé minutě dostal ke střele Mičola. S jeho pokusem si ale Matúš Kozáčik poradil. Čas však neúprosně ubíhal a bohužel v neprospěch Viktorky. V samotném závěru se k hlavičce prodral David Limberský, ale i s jeho pokusem si brankář hostů poradil. V obrovské šanci se pak objevil František Rajtoral, ale i tentokrát stálo štěstí na straně brankáře Čontofalského. I přes mohutný závěrečný tlak se viktoriánům na vyrovnání dosáhnout nepodařilo a Slavia si tak z Plzně odvezla velice cenné tři body.

Video ze sobotního zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:1