Speciální fotbalové odpoledne zažila zhruba pětistovka fanoušků v tréninkovém areálu v Luční ulici. V rámci projektu ´Kopeme za fotbal´ se Viktoria v prvním duelu letošní zimní přípravy postavila účastníkovi jihlavského okresního přeboru, týmu Sokolu Puklice. Domácí vyrukovali do utkání s Pavlem Horváthem a také se Standou a Honzou – dvěma výherci z vánočního setkání Viktorie.

Pavel Horváth s netradičním číslem 40 se postavil netradičně na místo stopera, kapitánskou pásku si navlékl Honza Suchan. Ačkoliv dal trenér Karel Krejčí volno některým hráčům v čele s Davidem Limberským, Danem Kolářem nebo Romanem Hubníkem, diváci mohli tleskat akcím například Jana Kovaříka, Patrika Hrošovského, Jana Baránka nebo Honzy Kopice. Právě posledně jmenovaný otevřel skóre utkání, další branky přibývaly v rychlém sledu. Také hosté se však dokázali prosadit. V poslední minutě prvního dějství skolil Pavel Horváth zápasnickým chvatem jednoho ze soupeřů a s penaltou si Pukličtí věděli rady. Poločas skončil výsledkem 6:1 a v přátelské atmosféře pokračoval duel také po změně stran.

Po celou dobu utkání se dvojice výherců viktoriánského vánočního setkání střídala na hrotu plzeňské sestavy a spoluhráči jim připravovali množství palebných pozic. Zatímco Honza Pěnkava se nakonec dvakrát gólově prosadil, Standa Fencl trefil v největší šanci pouze tyčku. Do šancí se v uvolněné atmosféře dostávali také hosté a za aplausu publika vstřelili nakonec 2 další branky.

Závěrečné skóre tak znělo 10:3, v sobotu šlo však v Plzni především o dobrou náladu a radost z fotbalu.

FC Viktoria Plzeň – Sokol Puklice 10:3 (6:1)

Branky Viktorie: 3 x Kopic, 2 x Štípek, 2 x Suchan, 1 x Krmenčík, 2 x Pěnkava