2. kolo / Sobota 1. 8. 2009, 18:15 / Doosan Aréna

FK Teplice

Ticháček - Hájovský, Lecjaks, Limberský, Horváth, Jiráček (72. Navrátil), Petržela (71.Rajtoral), Rada, Rýdel, Bakoš (85.Mlika), Střihavka

FK Teplice

Grigar - Klein, Lukáš, Matula, Rosa, Vidlička, Vondráček, Ljevakovič (57.Mahmutovič), Stožický (63.Hesek), Vachoušek (83.Doležal), Mareš,

Branky: 2. Jiráček, 11.Lecjaks – 8. Vachoušek, 74. Vidlička Rozhodčí: M. Makovička - E. Ubias, V. Štěrba ŽK: 36. Hájovský, 73. Rýdel, 78. Limberský – 20. Lukáš, 61. Stožický, 71. Matula

Diváci: 4085

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve druhém kole Gambrinus ligy s Teplicemi 2:2. V oboustranně výborném zápase domácí dvakrát vedli, ale Severočeši vždy dokázali odpovědět. Za...

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve druhém kole Gambrinus ligy s Teplicemi 2:2. V oboustranně výborném zápase domácí dvakrát vedli, ale Severočeši vždy dokázali odpovědět. Za Plzeň se hned v úvodních minutach prosadili Jiráček a Lecjaks, za hosty srovnávali krok Vachoušek a v 74. minutě Vidlička.

Viktorii vyšel parádně vstup do utkání. Už ve druhé minutě teplický gólman Grigar jen vyrazil tečovanou střelu Limberského a Jiráček zblízka usměrnil míč do sítě. Jenže hosté se rychle oklepali a v osmé minutě byl na konci rychlé akce pohotový Vachoušek. Tím však ofenzivní uragán úvodních minut neutichl. V 11. minutě Horváth naservíroval míč na hranici šestnáctky k Lecjaksovi a jeho bomba levačkou skončila v síti, když se ještě odrazila od levé tyče - 2:1.

Zanedlouho se mohla uchytit i střela Horvátha po dlouhém autu domácích, ale plzeňský kapitán pravačkou mířil nad branku. Další z plzeňských šancí obstaral Rada, který si v šestnáctce naskočil na centr Horvátha, ale hlavou mířil nepřesně. Pak se znovu připomněli hosté. Nejprve přízemní centr Vidličky proletěl podél branky Ticháčka, Ve 27. minutě se z přímého kopu opřel do míče Stožický a gólman Viktorie jej musel reflexivně vyboxovat do bezpečí. Velkou šanci si hosté vypracovali i v 37. minutě. Mareš nejprve ze standardní situace trefil postavenou zeď, druhá střela už mířila k levé tyči, jenže Ticháček předvedl parádní zákrok. Gólman Viktorie vzápětí likvidoval i nebezpečnou hlavičku Stožického.

Vstup do druhého poločasu vyšel znovu lépe Plzeňským. V 55. minutě Jiráček poslal míč na hranici šestnáctky, kam si naběhl Horváth, jeho placírka však postrádala razanci. Pojistku pro vedení Viktorie mohl přidat dvakrát Petržela. V 66. minutě po centru z levé strany byl domácí záložník sám před Grigarem, ten ale jeho pohotovou přízemní střelu skvěle vyrazil a Střihavkova dorážka šla vysoko nad. V 70. minutě pak Lecjaks poslal kupředu znovu Petrželu, ten sprintoval sám na Grigara, jenže akci zakončil velmi špatně a branku přestřelil. Za čtyři minuty přišel trest. Nepřesný sudí Makovička nařídil spornou standardní situaci. Míč si postavil Vidlička a ranou z 30 metrů, kterou ještě tečovali dva hráči Plzně, překonal Ticháčka - 2:2.

Ještě před teplickou trefou musel ze hřiště krvavě zraněný Jiráček, kterého trefil do obličeje loket hostujícího Matuly. Ten uviděl pouze žlutou kartu.

V 78. minutě se mohla znovu radovat Plzeň. Střihavka sklepl míč k Horváthovi a jeho střelu Grigar pouze vyrazil před sebe. Jenže dobíhající Bakoš na něj nedosáhl. Blízko třetí trefě ale byli i hosté. V 84. minutě ztlumil Mahmutovič špatný odkop Lecjakse a ze sedmi metrů pálil na branku, Ticháček však svůj tým hodně podržel. V nervozním a vyhecovaném závěru už branka nepadla, i proto, že pohotový Grigar na poslední chvíli vyrazil ve vzduchu míč před hlavičkujícím Rajtoralem. Poslední rána Limberského v nastavení skončila vedle levé tyče a vzápětí sudí utkání ukončil.

I v dalším kole se Viktoria představí před televizními kamerami, v sobotu večer hraje na hřišti ostravského Baníku.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:2 (2:1) .

Branky: 3. Jiráček, 11. Lecjaks - 8. Vachoušek, 74. Vidlička. ŽK: Hájovský, Rýdel, Limberský - Lukáš, Stožický, Matula. Rozhodčí: Makovička, Ubias, Štěrba. Diváci: 4085.
Plzeň: Ticháček - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (71. Rajtoral), Rýdel, Horváth, Jiráček (74. Navrátil) - Střihavka, Bakoš (84. Mlika).
Teplice: Grigar - Vidlička, Klein Lukáš, Rosa - Ljevakovič (53. Mahmutovič), Matula, Vachoušek, Stožický (65. Hesek) - Mareš, Vondrášek.