Mládežnické celky Viktorie Plzeň započaly svůj nabitý program již v pátek. Parádního výsledku dosáhli žáci do 12 let, kteří rozdrtili České Budějovice 11:3. Tým U16 pak zvítězil na Dukle 5:1.

Mladá Boleslav U19 – Viktoria Plzeň U19 2:0

Začátek zápasu Viktorii herně vyšel. „Byli jsme aktivní a soupeře přitlačili. Domácí však brzy hru vyrovnali a převzali iniciativu,“ hodnotí trenér Plzně Jiří Kohout. První branka padla po plzeňském nedorozumění v rozehrávce, ve 32. minutě skóroval Komárek. „Druhý poločas se nesl v podobném duchu, ale domácí byli aktivnější a důraznější,“ všiml si Kohout. Druhá trefa přišla v 70. minutě, po standardce završil na konečných 2:0 Koubek.

Dorostenci U19 jsou tak po 24 kolech na druhém místě se 49 body a skóre 46:33. První Sparta má o pět bodů více, současně ale také utkání k dobru. Boj o titul a mládežnickou Ligu mistrů se tak mladým Plzeňanům komplikuje.

Branky: 32. Komárek, 70. Koubek.
Sestava Plzně: Šampalík – Svoboda, Šastný, Čihák, Ryška (65. Bartůněk) – Pavlík (C), Řezáč (46. Petr) – Pihrt (83. Kepl), Vais, Pfeifer – Vilček.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Dukla Praha U17 – Viktoria Plzeň U17 0:3

„V zápase na nerovném terénu si obě mužstva vytvořila množství šanci. Nám se podařilo tři branky vstřelit, ale především v obranné fázi celého týmu musíme přidat. Vítězství je pro nás povzbuzením do další části sezony,“ hodnotil zápas kouč Plzně Jiří Žilák.

Sedmnáctka Viktorie Plzeň je po odehrání 17 utkání druhá se 37 body a skóre 54:30. Vede Sparta – 41 bodů, skóre 37:12 a o zápas méně.

Branky: 2. Štursa, 70. Fišer, 74. Heller.
Sestava Plzně: Novák – Fišer, Žilák, Uzlík (C), Selnar (64. Klich), Hranáč, Šulc, Štursa, Němec (70. Heller), Brož, Vrba (59. Zajíček).

Dukla Praha U16 – Viktoria Plzeň U16 1:5

„V první půli nám chyběla větší odvaha hrát. Z hlediska defenzivy jsme se nepohybovali v prostorech, ve kterých jsme chtěli být, a tak měl soupeř také šance. Zejména za druhý poločas si ale nᚠtým zaslouží pochvalu,“ hodnotil utkání trenér Plzně Josef Parlásek.

Viktoria U16 se po 17 zápasech nachází na třetím místě tabulky se ziskem 38 bodů a skóre 50:16. Vede Slavia (53 bodů), druhá je Sparta (44 bodů).

Branky: 11. Hodek – 3. Koranda, 48. Koranda, 58. Václavík, 62. Lehký, 75. Václavík.
Sestava Plzně: Edelman – Valeš (41. Kavka), Strmiska, Halász (C), Petrmichl – Kuhajda (55. Lehký), Ruda, Kodýdek (64. Dotzauer) – Pecháček, Koranda (72. Popovič), Kotěšovec (55. Václavík).

Viktoria Plzeň U15 – České Budějovice U15 3:2pen.

Patnáctka skončila v základní části osmá s 28 body a byla přeřazena do nadstavbové části o udržení, kde první zápas s Budějovicemi zvládla 3:2 po penaltách.

Branky: 2. Patrovský, 19. Bízek (vl.) – 4. Polanský, 6. Markes. Penalty: 3:2.
Sestava Plzně: Drda – Šoul, Jílek (C) (36. Koželuh), Brýla (65. Drtil), Šimek – Kolerus, Krátký – Renza (45. Královec), Pešek, Votava – Patrovský (46. Mertl).

Viktoria Plzeň U14 – České Budějovice U14 0:4

Tým do 14 let skončil v základní části devátý a první zápas nadstavbové části o udržení nezvládl, když podlehl Budějovicím 0:4.

Branky: 35. Hák (PK), 51. Krch, 55. Bílý, 65. Novák.
Sestava Plzně: Ivanič – Benedikt (36. Bešta), Vobruba, Vanc, Brož – Planeta, Holík (36. Jedlička) – Krůta, Prokop (49. Čeliš), Šticha – Vacek.

Viktoria Plzeň U13 – České Budějovice U13 6:6

Žáci U13 jsou na čtvrtém místě s 22 body a skóre 107:64. Na domácím hřišti dokázali uhrát cennou remízu 6:6 s Českými Budějovicemi, které jsou třetí a mají o 12 bodů více.

Branky: 15. Rádl, 21. Čeliš, 24. Štauber, 33. Štauber, 35. Štauber, 86. Rádl – 18. Novák, 26. Pastier, 48. Mi. Hron, 58. Matuška, 70. Novák (PK), 80. Votýpka.
Sestava Plzně: Fořt, Daněk – Čeliš (C), Čermák, Dolejš, Falout, D. Keltyčka, T. Keltyčka, Košik, Mertl, Motlík, Prokop, Rádl, Řeřicha, Štauber, Urbánek.

Viktoria Plzeň U12 – České Budějovice U12 11:3

„V první třetině jsme působili až příliš nervózním dojmem a především v útočné fázi špatně řešili situace. Do dalších dvou třetin se kluci poučili a zklidnili hru při práci s míčem, což vedlo k vytvoření brankových příležitostí, kde jsme byli vcelku efektivní,“ hodnotil utkání plzeňský trenér Martin Vísner.

Dvanáctka je na pátém místě s 26 body a skóre 152:57. Vysoká výhra proti Českým Budějovicím byla velmi dobrým výsledkem, jelikož Dynamo je na třetím místě tabulky.

Branky: 7. Hašek, 8. Gaszczyk, 21. Houdek, 52. Houdek, 60. Gaszczyk, 62. Gadač, 63. Houdek, 68. Šedivý, 72. Houdek, 84. Hašek, 85. Kulišan – 13. Štindl, 64. Štindl, 74. Štindl.
Sestava Plzně: Krištofovič, Petr – Červený, Dvořák, Fremr, Gadač, Gaszczyk, Hašek, Se. Horváth (C), Hrdina, Šedivý, Soupír, Suchý, Kulišan, Houdek, Si. Horváth.

Viktoria Plzeň st. žákyně – Hradec Králové st. žákyně 8:0

Starší žákyně skončily v základní části třetí a nadstavbovou část zahájily vysokou výhrou 8:0 nad Hradcem Králové. O hattrick se postarala Štěpánka Vorlová.

Branky: 2. Polcarová, 21. J. Pavlíčková, 35. Vorlová, 39. Remiášová, 43. Vorlová, 47. Vorlová, 50. Skalická, 60. Remiášová.
Sestava Plzně: Pančochová – Vendula Stejskalová, Skalická, Hraničková, Remiášová, Polcarová, Vorlová, Štichová, Ajazi (C), Veronika Stejskalová, Stupková, J. Pavlíčková, Smejkalová, Klepsová.

Viktoria Plzeň ml. žákyně – Hradec Králové ml. žákyně 1:4

Mladší žákyně obsadily v základní části páté místo. V úvodním duelu nadstavbové části ale padly s Hradcem Králové, jedinou branku Viktorie Plzeň vsítila z penalty Anna Marie Košiková.

Branky: 33. Košiková (PK) – 11. Pražienková, 16. Hegrová, 29. Hegrová, 56. Jelínková.
Sestava Plzně: Menclová – K. Pavlíčková, Jančová, Cinková, Košiková, J. Pavlíčková, Mifková, Vondrovicová, Klepsová, Holubová (C), Polívková, Marcelová.