Ženské týmy Viktorie Plzeň se o víkendu utkaly s týmy z Liberce a Ostravy. Mladší kategorie byly o poznání produktivnější než ženský tým a nastřílely svým soupeřkám celkem pětadvacet branek. Ženy se snažily o co nejlepší výsledek v Liberci, ale štěstěna se k nim otočila zády.

Starší žačky nasázely Liberci 15 branek

Další mistrovské utkání hrály starší žákyně na domácím hřišti Rapidu Plzeň, kde přivítaly FC Slovan Liberec. Cíl byl jasný, zopakovat kvalitní výkon z minulého utkání proti FK Bohemians Praha, nebo úroveň hráček Liberce zhruba odpovídala předchozímu soupeři Viktorie.

V první půli, která byla kvalitní a herně i střelecky na dobré úrovni, se hráčky Viktorie prosazovaly po krásných fotbalových akcích a soupeři nasázely hned jedenáct branek. Ve druhém poločase přestaly domácí kombinovat a vytratila se ze hřiště fotbalová kvalita z první půle. Plzeňanky zbytečně připouštěly osobní souboje a jejich hra postrádala plynulost, fotbalovou krásu, rychlejší přechod do útoku, gólové přihrávky či centry ze strany do vyložených příležitostí.

„Škoda, že holky ve druhém poločase nevystupňovaly hru z prvního poločasu. Na hřišti chyběl pohyb, byly vidět nekvalitní přihrávky, a hlavně zbytečné osobní souboje se soupeřkami. Za první poločas zaslouží všechny hráčky pochvalu za předvedenou hru. Za ten druhý zaslouží jen pochvalu za bojovnost a snahu,“ hodnotí trenér Bohumír Bláha.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 15:0 (11:0)

Branky: 10., 15., 23., 30. a 47. Šlajsová, 19., 24., 53. a 63 Janochová, 22., 35. a 65. Kratochvílová, 6. a 27. Mirtlová, 2. Kolorosová
Starší žákyně FC Viktoria Plzeň: Vališová - Lukešová (Černá), Lemáková, Švábová, Baumruková, - Růžičková (Kubánková), Šlajsová, Kratochvílová, Kolorosová (Türková), - Janochová, Mirtlová, (Majtanová, Holíková, Němcová, Vatahová)

Kanonáda v Ostravě

Na dalekou cestu do Ostravy se vydaly juniorky Viktorie Plzeň. Bezmála 500 kilometrů cesty se ovšem bohatě vyplatilo. Juniorky nasázely svým soupeřkám hned deset branek.

„Od úvodních minut utkání jsme domácí hráčky přehrávali. První branku se nám podařilo vstřelit hned ve třetí minutě a druhou v deváté. Tempo a kvalitu hry se nám podařilo udržet po celé utkání. Při hodnocení musím děvčata pochválit za předvedenou hru, protože jsme soupeřky překonávali ve všech herních činnostech a hlavně hra v křídelních prostorech byla velmi kvalitní. Jediné co se dá naší hře vytknout je nepřesné až ledabylé zakončení brankových příležitostí,“ přidává vyčerpávající hodnocení trenér Milan Lukeš.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:10 (0:4)

Branky: 54. a 74. Krocová, 3. Rovňanová, 9. Knödlová, 22. Radová A., 32. Mrázová, 56. Karosová, 61. Hyhová, 63. Troupová, 65. vlastní.
Juniorky FC Viktoria Plzeň: Radová M. – Šašková (Troupová), Krejčová, Roztočilová, Žďárská – Radová A., Rovňanová (Krocová), Hyhová- Knödlová, Karasová (Marešová)

Ženy po boji v Liberci padly

V sobotu 4. října se se soupeřem z pod Ještědu utkaly také plzeňské ženy, které bohužel nebyly podobně úspěšné jako jejich mladší kolegyně. Ač se po nepovedeném prvním poločase dvakrát dotáhly na rozdíl jedné branky, kýžené body se jim vybojovat nepodařilo.

Začátek utkání začal lépe Liberec a hned ve 4. minutě šel do vedení po rohovém kopu. Branka domácí nakopla a celek Viktorie se naopak nemohl dostat do hry. Postupem času se hra hostů zlepšila a v 16. minutě se po pěkné individuální akci dostala sama před brankařku Myslíková, ale bohužel neproměnila. Liberec nejvíce hrozil ze standartních situací. Jednu z nich využil v devětatřicáté minutě a po zaváhání brankařky Plzně zvýšil svoje vedení.

Ve druhém poločase se hra viktoriánek zlepšila a ty zaslouženě snížily Myslíkovou. Povzbuzeny kontaktním gólem přidaly Plzeňanky na obrátkách a tlačily se čím dál více před soupeřovu branku. Liberecké ženy ovšem zareagovaly a po dlouhém nákopu do šestnácky Viktorie dokázaly zvýšit své vedení. V závěru utkání tlak Viktorie sílil a její hráčky snížily na 3:2 a následně si vytvořily ještě dvě šance. Jednu z nich neproměnila Bohmannová hlavou a při druhé se nepovedlo Nesvedové prostřelit obranný val v malém vápně.

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 3:2 (2:0)

Branky: 4. Matějková, 39. Frietzová, 58. Jarchovská - 53. Myslíková, 86. Beštová J.
ŽK: 13.Mukařovská, 67. Jarchovská (obě Liberec)
Ženy FC Slovan Liberec: Salacká - Jungová, Pižlová, Jeřábková, Mukařovská (80. Košková) - Frietzová, Matějková, Mikysková, Brázdová(85. Jedličková), Kutifelová (59. Černá) – Jarchovská (87. Hančová)
Ženy FC Viktoria Plzeň: Krýslová - Pacandová, Ondrášková, Králová, Bohmannová – Myslíková (83.Nesvedová), Nehodová, Markelová, Beštová - Beštová B., Ivaničová