Vzájemné zápasy se datují od sezony 1999/2000, kdy oba týmy hrály ještě druhou ligu. Celkem se oba soupeři v mistrovských soutěžích utkali dvanáctkrát. Poslední čtyři duely vyzněly lépe pro plzeňské fotbalisty, kteří si v nich připsali deset bodů a skóre 9:4.

Vzájemné zápasy se datují od sezony 1999/2000, kdy oba týmy hrály ještě druhou ligu. Celkem se oba soupeři v mistrovských soutěžích utkali dvanáctkrát. Poslední čtyři duely vyzněly lépe pro plzeňské fotbalisty, kteří si v nich připsali deset bodů a skóre 9:4.

Za současného kádru Viktorie oblékal dres Slovácka pouze Milan Petržela, který do tehdejšího Synotu přišel z druholigových Drnovic. Po třech letech působení v Uherském Hradišti pak přestoupil do Sparty. V minulosti dres Slovácka i Viktorie také oblékali Václav Procházka, Martin Švejnoha, Ferenc Róth, Pavel Malcharek, či Vladimír Malár.

Stejně, jako tomu bylo v minulém ročníku, je hlavním cílem klubu z Uherského Hradiště záchrana v Gambrinus lize. Přes léto nastal v hráčské kabině opravdu velký průvan a klub opustilo hned několik zkušených fotbalistů. Naopak soupiska Slovácka byla doplněna zejména mladými hráči. Pokud se podíváme na soupisku Slovácka, nejznámějším hráčem je bezesporu Petr Švancara. Brněnský odchovanec, který nyní nastupuje v útoku Slovácka, je výborným technikem a jeho pětačtyřicet ligových branek hovoří jasně o střeleckých schopnostech tohoto dvaatřicetiletého fotbalisty. Navíc má asi většina plzeňských fanoušků v paměti jarní zápas ve Štruncových sadech, kdy jeho dvě trefy znamenaly dělbu bodů.

Vzájemné zápasy pohledem archivu

První vzájemné zápisy do historie se uskutečnily v sezoně 1999/2000, kdy se oba týmy potkaly ve druhé lize a současné Slovácko vystupovalo jako Staré Město. Zápas ve Štruncových sadech se stal kořistí Viktorie, když brankami Miloše Slabého, Luboše Zákostelského, Marcela Švejdíka a Radka Šelichy vyhrála 4:2. Jarní odveta vyzněla lépe pro Staré Město, které vyhrálo 3:1, když dvě branky zaznamenal Vladimír Malár, později hráč Viktorie.

Na podzim roku 2000 nebude Viktoria vzpomínat v nejlepším. V utkání 5. kola si totiž ze Synotu odvezla zatím nejvyšší prohru 0:5. Hattrickem se tehdy předvedl Jiří Kowalík. Gólová smrš přišla ve druhé části a nedokázal jí zabránit ani zkušený gólman Jiří Vosyka. Jarní reparát vyšel lépe pro plzeňské fotbalisty o jejichž výhře 1:0, tehdy rozhodl z nařízeného pokutového kopu LukᚠPleško.

V ročníku 2003/04 se Viktoria představila na hřišti v Uherském Hradišti hned v prvním kole. A přestože dal Synot branky tři, zápas skončil nerozhodně 2:2, nebo ta třetí – Kostkova, byla do vlastní sítě. Jedinou branku Viktorie tehdy zaznamenal Milan Barteska. Odveta skončila lépe rovněž pro tehdejší Synot. Jediný gól utkání zaznamenal Jan Nezmar, když překonal rumunského gólmana Sorina Colceaga, který z Plzně zamířil do Panioniosu Athény.

V předposledním podzimní utkání sezony 2005/06 se Viktoria představila na hřišti Slovácka. Vyrovnaný duel rozhodl těsně před jeho koncem Milan Ivana. Ani jarní odveta nepřinesla body Viktorce. Nejprve se trefil Šuškavčevič, poté opět "kat" Viktorie Milan Ivana. V sezoně 2006/07 se první vzájemný zápas hrál v Uherském Hradišti. Viktoria zajížděla na hřiště Slovácka v pozici jedenáctého týmu, zatímco domácí fotbalisté byli v tabulce na posledním místě. Pro plzeňského trenéra Levého to byl debut na hřišti bývalého zaměstnavatele. Viktoria zvítězila díky dvěma brankám ve druhém poločase. Nejprve se trefil TomᚠKrbeček, výhru 2:0 pak pečetil v poslední minutě  Martin Fillo. Stejným poměrem skončila i jarní odveta ve Štruncových sadech, kdy se ve 3. a 10. minutě trefil TomᚠKrbeček.

V prvním kole ročníku 2009/10 se Viktoria představila na hřišti postoupivšího Slovácka. Domácí hnalo kupředu více jak šest tisíc diváků, kteří připravili dokonalou diváckou kulisu. Fotbalisty Slovácka dostal do vedení exžižkovský Švancara již ve 4. minutě. Jenže favorizovaná Viktoria dokázala ještě v první

části otočit na 3:1. Výsledek pak upravil na konečných 2:3 ve druhém poločasu opět Švancara. Jarní zápas uzavíral soutěžní ročník a hrál se 15. května ve Štruncových sadech. Svěřenci trenéra Pavla Vrby mohli, v případě výhry, dosáhnout na rekordní počet bodů – 50.  Viktoria vedla zásluhou Střihavky a Koláře, jenže v poslední dvacetiminutovce soupeř dvakrát Švancarou překonal Daňka a zápas skončil remízou 2:2. I tak viktoriáni o jeden bod překonali původní rekord, který měl hodnotu 47 bodů.