Výsledek je do odvety povzbuzující, říká Pavel Horváth
S výsledkem, který si Plzeňané přivezli domů z Tbilisi, je Pavel Horváth spojený. „Určitě bychom tento výsledek před zápasem brali. Mohli jsme přidat nějaké další branky, ale soupeř nebyl špatný. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli a vezeme si náskok, který jsme chtěli,“ tvrdí kapitán Viktorie. „Víme, co chceme hrát. Byly tu samozřejmě nějaké nedostatky, což si musíme říci a přiznat. Ale výsledek je do odvety povzbuzující,“ dodává.
Nicméně před utkáním, i když měli viktoriáni základní informace o svém soupeři, pro ně bylo Rustavi velkou neznámou. „Neměli jsme nějaká velké poznatky. Prvních deset minut jsme byli o hodně lepší a možná jsme po našem prvním gólu podcenili průběh. Nehráli špatně a po mojí chybě vyrovnali. Naštěstí se nám podařilo přidat další dvě branky,“ říká.
Právě plzeňský špílmachr se postaral hned o dva zásahy Viktorky. „Ze hry jsem snad dva góly nedal nikdy. To je prvně. A pravačkou z takovéto dálky? Nějak bych to nepřeceňoval a ani nepodceňoval. Brankář nevidí nic a stačilo trefit bránu. Reagoval pozdě, protože před ním byl chumel hráčů. Trenér nám v půli říkal, že chybí střelba ze střední vzdálenosti a nakonec se nám to vyplatilo,“ tvrdí skromně.
Prsty měl „Horvi“ také v jediném gólu, který zaznamenal soupeř Viktorie. „Dostal jsem od ‚Prochyho‘ na pětadvacet metrů po zemi balón. Myslel jsem, že mám za sebou hráče. Chtěl jsem to dát Vláďovi Daridovi pod sebe, ale nahrál jsem to ‚Tatovi‘ do souboje s Vláďou, kterého přetlačil, šel sám a dál gól,“ popisuje situaci, po které Dimitri Tatanashvili vyrovnal na 1:1. „Říkal mi pak, abych mu nahrál ještě na jeden,“ nezapomíná okomentovat tento okamžik se svým typickým humorem.










