MFK Karviná

2:0

(1:0)

Šampalík, Debellis, Teršl, Vacovský, Rychnovský, Suchý, Mudra (66. Pavlík), Kopřiva (80. Pinc), Skopový, Matějka, Hašek (73. Skála).

Úvod zápasu přinesl dvě brankové příležitosti na obou stranách, ale branka nepadla. Viktoriáni se dostali k několika dobrým střeleckým situacím na hranici pokutového území, ale naráželi na velice dobře chytajícího brankáře Clupa. Ve 36. minutě Plzeň obdržela lacinou branku. Nechala propadnou míč ve vápně a Karviná vedla 1:0. Druhý poločas hráči ještě zvýšili úsilí. Hráli rychlý fotbal s přesnou kombinací, ale akce Viktorie končily ve finální fázi, kde se nedařilo najít recept na domácí obranu. Domácí v 84. minutě využili jeden z rychlých protiútoků a rozhodli o výsledku utkání.

„Z pohledu hodnocení herního výkonu jsme sehráli kvalitní zápas, který se hrál v intenzivním duchu s množstvím osobních soubojů. Nepřesnosti ve finální fázi však rozhodly o výsledku, který je pro nás nepříznivý,“ hodnotí utkání trenér Žilák.