4. kolo / Čtvrtek 8. 11. 2012, 19:00 / Doosan Arena

(2:0)

Hapoel Tel-Aviv

Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Horváth (80. Zeman), Darida – Štípek (67. Hora), Kolář, Ďuriš – Bakoš (85. Malakjan)

Apoula – Pantsil, Šušan, Petkovič, Antebi (46. Badier) – Djemba Djemba, Gordana (74. Mare) – Cohen (61. Maman), Toama, Danin – Tamuz

Branky: 23. Kolář, 39. Štípek, 76. Kolář, 84. Bakoš, ŽK: Štípek, Limberský – Cohen, Badier, ČK: 41. Djemba-Djemba, Rozhodčí: Todorov - Gavrilov, Angelov (všichni Bulharsko)

Diváci: 11389

Nádhernou fotbalovou podívanou připravili pro své fanoušky hráči Viktorie v zápase proti Hapoelu Tel Aviv. Zápas, ve kterém jednoznačně dominovali, byl plný krásných fotbalových momentů, gólů a vzduch elektrizující atmosférou, která v Doosan aréně vždy provází velká utkání.

Hned v první minutě měl obrovskou šanci z pravé strany nabíhající David Štípek, který nastoupil na místo zraněného Františka Rajtorala. Bohužel jeho dobře mířenou střelu brankář hostů dokázal s vypětím všech sil vyrazit. Hosté hned vzápětí kontrovali střelou, která proletěla jen těsně vedle tyče Matúše Kozáčika. Už první minuty zápasu tak slibovaly opravdovou fotbalovou podívanou. V sedmnácté minutě pálil po rychlém protiútoku Michal Ďuriš, ale i jeho pokus brankář Apoula vyrazil pouze na roh. Viktoria dokázala zlomit odpor Hapoelu v třiadvacáté minutě, kdy Radim Řezník dokázal odcentrovat přes dva bránící hráče a svým centrem přesně najít hlavu Daniela Koláře, který poslal míč za záda bezmocného brankáře hostů 1:0! A Viktoriáni pokračovali ve svém soustředěném tlaku. Nejprve pálil agilní Michal Ďuriš, ale jeho pokus byl zblokován. Z následného rohového kopu vypálil nebezpečně z hranice vápna David Štípek, a jen hostující obránce na brankové čáře zabránil brance. Další nebezpečnou příležitost měl v pětatřicáté minutě David Limberský, ale střelu, která už mířila do horního růžku branky, dokázal reflexivně vyrazit brankář Apoula. V třicáté deváté minutě se konečně dočkal i David Štípek. Po zahraném rohovém kopu se k němu dostal míč na pravé straně velkého vápna a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě 2:0! O minutu později se po velice nebezpečném zákroku na Vladimíra Daridu a následné červené kartě poroučel do šaten záložník Hapoelu Eric Djemba-Djemba a Hapoel tak byl nucen hrát po zbytek zápasu v deseti. Po trochu divokém závěru prvního poločasu tak šli viktoriáni do šaten za velice příznivého stavu 2:0.

I do druhého poločasu vstoupila Viktorka velice soustředěně. Stejně jako v poločase prvním, krátkými přihrávkami kontrolovala hru, pozorně bránila a nedávala tak Hapoelu ani iluzorní šanci na případný obrat v zápase. V šedesáté čtvrté minutě si překvapivě zaběhl za obranu Hapoelu Daniel Kolář, ale míč už stihl jen lehce škrtnout kopačkou a poslal ho nad branku. V sedmdesáté minutě pálil z dobrých třiceti metrů Pavel Horváth, ale svou gólovou střelu z Tel Avivu tentokrát zopakovat nedokázal. Třetí branku Viktorie dokázal v sedmdesáté páté minutě, po dalším skvělém centru kapitána Pavla Horvátha, zařídit hlavou znovu Daniel Kolář 3:0! V osmdesáté čtvrté minutě Doosan arénu zasáhla další vlna radosti, když Marek Bakoš dokázal protrhnout své střelecké trápení z posledních zápasů a po centru z pravé strany zvýšil hlavou skóre zápasu na 4:0, za což si při následném střídání vysloužil od publika bouřlivé ovace. V té době už začínaly Doosan arénou obíhat mexické vlny a fanoušci si závěr utkání vyloženě užívali. V samotném závěru zápasu ještě nebezpečně pálil David Limberský, ale pátý gól svého týmu už nepřidal. Po závěrečném hvizdu tak na výsledkové tabuli svítil rozhodně zasloužený výsledek 4:0 a viktoriáni mohli, spolu se svými fanoušky, začít slavit.