(1:2)

SK Dynamo České Budějovice

Novák, Heller (55. Hranáč), Míka, Uzlík, Kraml, Bartůněk, Šulc, Zajíček (66. Zikmund), Plecitý, štursa, Remiᚠ(60. Klich)

Branky Plzně: 22. a 63. Štursa, 56. Kraml, 70. Šulc

„V prvním poločase jsme si vytvořili územní převahu, ale do vedení šli hosté. Už v 7. minutě jsme špatně zareagovali na dlouhý míč a Budějovice se ujaly vedení 0:1. Vyrovnání však viselo na vlásku. Šance měli Zajíček, Šulc a Štursa. Ve 22. minutě jsme se dočkali. Po přihrávce Šulce se trefil Štursa. V poslední minutě prvního poločasu našeho zmatku v pokutovém území hosté opět využili a vstřelili svojí druhou branku. Ve druhém poločase zavelel k obratu Kraml, který umístil střelu z trestného kopu přímo k tyči. V 63. minutě Plecitý nacentroval volnému Štursovi a ten nás dostal do vedení. V 70. minutě Šulc pojistil naše vedení dorážkou,“ rekapituluje průběh zápasu trenér Jiří Žilák. „Mužstvo se dobře vyrovnalo se situací, kdy jsme prohrávali o poločase, a trpělivou hrou zaslouženě otočilo výsledek. Po herní stránce se nám více vydařil první poločas. Ve druhém dějství jsme v některých situacích mohli upřednostnit kombinační hru před dlouhými přihrávkami. Šancí jsme si vytvořili celou řadu a vítězství je zasloužené,“ hodnotí Žilák.