21. kolo / Sobota 18. 3. 2017, 12:30 / Luční

(3:1)

FC Zbrojovka Brno

Šampalík – Svoboda, Šastný, Čihák, Bartůněk – Pavlík (C), Řezáč (77. Petr) – Pihrt (71. Arzberger), Vais, Pfeifer (82. Holík) – Vilček.

Mrázek – Obůrka, Šustr, Blažík, Hykš – Janošek (C), Ulbrich (82. Krula), Holman (57. Jambor), Kroutil (46. Kříž) – Růsek, Tulaydan.

Branky: 8. Řezáč, 35. Mrázek (vlastní), 44. Vais (PK), 76. Vais – 21. Janošek (PK), 82. Tulaydan, ŽK: Blažík, Tulaydan, Rozhodčí: Grimm – Šlajs, König.

Diváci: 70

Zápas pro Plzeň začal dobře. Byla aktivní a hned v úvodu měl velkou šanci Vais. Do vedení šla ale až poté, když v osmé minutě po akci Pfeifera skóroval Řezáč. Brno ve 21. minutě srovnalo po penaltě Janoška. „První půle ale patřila nám, byli jsme aktivní a měli řadu šancí,“ pochvaloval si kouč Jiří Kohout.

Na 2:1 dali domácí ve 35. minutě po rohovém kopu a akci Vaise, šlo však o vlastní gól hostujícího Mrázka. Těsně před koncem první půle se prosadil ještě Vais z penalty a bylo to 3:1 pro červenomodré barvy.

„Druhá půle byla vyrovnaná, Brno zlepšilo hru a snažilo se utkání zdramatizovat. My jsme však pozorně bránili a vyráželi do rychlých kontrů,“ popisuje Kohout. Branku na 4:1 vstřelil opět dobře hrající Vais po přihrávce Vilčeka. Hosté už jen snížili zásluhou Tulaydana. „Celkově lze zápas hodnotit pozitivně, dali jsme čtyři branky silnému Brnu,“ uzavřel trenér Plzně.