34. kolo / Středa 17. 5. 2017, 12:30 / Luční

(2:1)

SK Slavia Praha

Hrachovec – Svoboda, Míka, Čihák, Bartůněk – Pavlík (C) (84. Uzlík), Řezáč – Pihrt (90. Selnar), Petr, Arzberger (60. Štursa) – Kepl.

Přibyl – Vyskočil, Pek, Schneider (76. Kovařík), Petrák, Vejvar, Hönig, Krejdl, M. Lauricella, Bucha (C), Stehno (60. Havránek).

Branky: 22. Pihrt, 27. Petr – 14. Hönig, ŽK: Čihák – Přibyl, Rozhodčí: Kříž – Havránek, Říha.

Diváci: 60

Jiří Kohout (FC Viktoria Plzeň): „Do zápasu lépe vstoupili hosté, měli jsme problémy s balony za obranu. Po jedné takové situaci se výborně uvolnil Hönig a Slavia šla do vedení. Nás inkasovaná branka povzbudila ke zlepšenému výkonu a brzy jsme srovnali, po přihrávce Kepla se trefil střelou k tyči Pihrt. Za dalších pět minut se po odraženém míči prosadil přesnou střelou Petr. Do poločasu jsme měli ještě vyloženou šanci, ale Petr neproměnil. Slavia měla rovněž velkou příležitost, ale Hrachovec střelu vyrazil na roh. Ve druhém poločase se hrál svižný fotbal, my jsme hrozili především z rychlých protiútoků. Po jednom takovém byl faulován Pihrt, ale Pavlík neproměnil pokutový kop. Přesto jsme silnou Slavii porazili 2:1.“