FC Viktoria Plzeň prohrála v Turecku i druhý zápas, s Razgradem padla 1:2

9. kolo / Pátek 22. 1. 2016, 16:00

1:2

(0:1)

PFC Ludogorets Razgrad

I. poločas: Bolek – Matějů, Hubník, Baránek, Limberský – Hrošovský, Vaněk, Kopic, Kolář, Končal – Ďuriš. II. poločas: Bolek – Rajtoral, Kučera, Hejda, Končal – Petržela, Suchan, Hořava, Kovařík – Holenda, Krmenčík

Stoyanov – Vitinha, Moti, Terziev, Natanael – Dyakov, Prepelită, Wanderson, Marseliňo, Kaseru, Lukoki

Branky: 55. Holenda - 28. Marseliňo, 51. Angulo

FC Viktoria Plzeň se ve druhém utkání v rámci kondičního soustředění v Turecku utkala v pátek 22. ledna 2016 s Ludogorcem Razgrad. Trenér Karel Krejčí v zápase opět vyzkoušel celkem 21 hráčů, nevystřídal pouze brankáře Bolka. Z výhry 2:1 se po vyrovnaném souboji radoval Razgrad, branku Viktorie vstřelil Holenda.

Do utkání lépe vstoupili hráči Ludogorce a v 11. minutě si vypracovali první velkou šanci. Lukoki dostal pas za obranu a šel sám na Bolka, plzeňský brankář ale svého soupeře skvěle vychytal a poradil si také s jeho dorážkou. Podobná akce proběhla i na druhé straně o pár minut později. Končal vyslal do útoku Ďuriše, který si ve vápně dobře zpracoval balon, ale v největší šanci Viktorie v prvním poločasu o kousek přestřelil soupeřovu branku. Ve 26. minutě o sobě dal poprvé vědět útočník Marseliňo, který se po pěkné kombinaci ocitl úplně sám před branou Viktorie. Bolek byl ale opět úspěšný. Dvě minuty na to už se ale hráč Razgradu radoval z branky, když z poza vápna hezky vystřelil a otevřel skóre utkání – 0:1.

Viktoria sice byla opticky lepší a víc držela míč na svých kopačkách, nedokázala se ale propracovat k žádné střele. Nebezpečnější v útoku byli hráči Ludogorce a ve 38. minutě dali další branku. Lukoki tečoval ve vápně přízemní centr a nasadil Bolkovi v brance jesle, naštěstí pro Plzeň stál hráč bulharského týmu v offsidu. První poločas tak skončil 1:0 pro Razgrad.

Stejně jako v úvodním přátelském utkání v Turecku s Duisburgem udělal trenér Krejčí pro druhý poločas deset změn v sestavě, zůstal pouze brankář Bolek. V 51. minutě musel gólman bulharského týmu vyrážet centr Kovaříka a odražený balon málem skončil v jeho brance. To se ale nestalo a z protiútoku soupeř Viktorie zvýšil svůj náskok. Centr ze strany propadl až ke Kučerovi, který téměř na brankové čáře zbytečně dlouho rozmýšlel co s balonem, až mu ho sebral Angulo a pohodlně skóroval – 0:2.

Plzeň zbraně nesložila a vyplatilo se. O čtyři minuty později totiž centroval z přímého kopu do vápna Hořava, našel Jana Holendu, který hlavičkou o zem nedal brankáři šanci a vstřelil tak první branku Viktorie na tureckém soustředění – 1:2.

Západočeši se v dalších minutách hry vrhli do útočení a hnali se za vyrovnáním. Dobrou šanci měl Krmenčík, který ale bohužel pálil kousek vedle. Pokusu Rajtorala pro změnu chyběla razance. Žádný další gól už nepadl a tak FC Viktoria Plzeň prohrála s Ludogorcem Razgrad 1:2.