Fotbalovější Viktoria v Mladé Boleslavi remizovala 0:0

14. kolo / Sobota 19. 11. 2016, 15:00 / Adidas Aréna

FK Mladá Boleslav

0:0

Diviš – Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman – Kúdela, Malpon (78. Magera) – Klobása (69. Přikryl), Mareš, Fabián – Chramosta (84. Mebrahtu)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Matějů – Hromada, Hrošovský – Kopic (64. Petržela), Hořava, Zeman (78. Kovařík) – Krmenčík (86. Ďuriš)

ŽK: Klobása, Fleišman, Přikryl, Fabián – Řezník, Hubník, Rozhodčí: Orel – Kotík, Hájek

Diváci: 3951

Šlágr čtrnáctého kola ePojisteni.cz ligy přivítal Městský stadion v Mladé Boleslavi, kde se utkaly dva nejlepší celky domácí soutěže. V zápase domácí Boleslavi s Viktorií Plzeň zvolil trenér Pivarník očekávanou sestavu s Michaelem Krmenčíkem na hrotu útoku.

Čerstvý reprezentant Krmenčík se v prvních pěti minutách prezentoval velkou chutí do hry, v obou jeho akcích mu ovšem vystavil stopku ofsajd. V úvodní standardní situaci zápasu se Martin Zeman pokoušel v jedenácté minutě obstřelit zeď zleva, jeho pokus ale brankář Diviš chytil. Následná Krmenčíkova akce na pravém křídle skončila nepřesným zakončením. Krátce před uplynutím čtvrthodiny hry se zaskvěl i Matúš Kozáčik, který ztlumil v rukavicích Marešův přímý volný kop z nebezpečné pozice. Ani následujících dvacet minut nepřineslo bezprostřední ohrožení ani jedné z obou branek. Hra našla své těžiště ve středu hřiště a útočné výpady končily ve většině případů před finální částí nepřesnostmi. Viktoria svého soupeře kombinačně přehrávala a jevila se jako lepší a sebevědomější celek. Z rohového kopu v 36. minutě vzešla dosud největší šance utkání. Hubníkovu důraznou hlavičku z prostoru vzdálenější tyče zastavil domácí brankář jen těšně před brankovou čarou, další dva pokusy viktoriánů byly zblokovány. Zbytek poločasu se odehrál v režii Viktorie, která se s míčem držela převážně na půli Mladé Boleslavi. Po prvních pětačtyřiceti minutách bylo skóre nerozhodné 0:0.

Druhý poločas otevřela Marešova dělovka vysoko nad břevno, která předznamenala boleslavské snažení bezbrankový stav naklonit ve svůj prospěch. Ač domácí zvýšili své úsilí směrem k bráně Viktorie, obrana červeno-modrého celku zůstávala bezchybná. V 59. minutě dostal míč do úniku Michael Krmenčík, domácí Takács mu ale šanci překazil skluzem. V 64. minutě přišel oživit ofenzivu svého týmu Milan Petržela, jenž nahradil Jana Kopice. Další pokračování souboje Krmenčík – Takács přišel o čtyři minuty později. Střelu plzeňského útočníka z prostředka pokutového území zablokoval na poslední chvíli mladoboleslavský obránce a udržel tak akcie svého týmu nad vodou. V 78. minutě zamířil během druhého střídání Viktorie ze hřiště Martin Zeman, opačným směrem putoval čerstvý Jan Kovařík. V průběhu druhého poločasu nepřicházely šance ani na jedné straně promáčeného mladoboleslavského hřiště. V posledních minutách přišel na hrací plochu útočník Michal Ďuriš, jenž zaujal místo Michaela Krmenčíka. Ani jemu se ale nepodařilo zvrátit bezbrankový stav zápasu a Viktoria Plzeň si z města automobilů odvezla bod za remízu 0:0.