Junioři drží domácí neporazitelnost, Hradec porazili 3:0

(2:0)

FC Hradec Králové

Sváček – Sedláček (60. Glazer), Čihák, Brožík, Matějů (60. Bong Hyun), Provod, Boček, Ruml (83. Petr), Mlynařík, Průcha (69. Kule), Doležal

Ordelt – D. Drozd, Hable, Hlavsa (84. Šejvl), Zdržálek (82. Chocholatý), Václavek, P. Drozd, Fenz (38. Strasser, 75. Hrabar), Vyšehrad (81. Sluka), Kraják, Zezula

Branky: 17. Čihák, 32. Průcha, 81. Ruml ŽK: D. Drozd (HKR) Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Hrabovský

Viktoriáni si dokázali s Hradcem Králové poradit zejména díky dobrému vstupu do utkání, kdy brzy získali dvoubrankové vedení. Vstřelili dva góly po rohových kopech a celkovým vítězstvím 3:0 potvrdili dobrou formu v úvodu sezony, kdy doma ještě neprohráli.

Samotný začátek utkání se nesl v opatrném duchu. Plzeňští hráči ale dokázali svou mírnou převahu brzy přetavit ve vedoucí branku. Hosté zaspali při bránění rohového kopu Viktorie a kapitán domácích Adam Čihák v podstatě první větší šanci proměnil v úvodní trefu. Plzeň první gól povzbudil v útočné aktivitě. Čihákova další rána sice branku těsně netrefila, po půl hodině hry už to ale bylo o dva góly. Nenápadnou akci po levém křídle zakončoval Petr Průcha.

Do druhé půle vstoupily oba týmy o něco klidněji. Hradečtí se lépe koncentrovali na obranu a snažili se hrozit z protiútoků. To se částečně dařilo, úspěch ale scházel v koncovce, což nejlépe dokumentuje fakt, že hostům stále chyběl první střelecký pokus mezi tři tyče. Viktoria se dostávala k brance soupeře převážně po standardních situacích, hlavně ale byla o poznání efektivnější a potvrdila to znovu v 81. minutě. Tentokráte to byl Ondřej Ruml, který po dalším rohovém kopu zacílil přesně do horního rohu branky a pojistil náskok domácích. Ve zbytku utkání už viktoriáni jen kontrolovali hru a došli si pro jednoznačné vítězství.

"Po celé utkání jsme měli převahu a vyjádřili jsme to třemi brankami. V první půli jsem byl spokojený i s herním projevem, ve druhé už tam bylo více nepřesností a tolik jsme se neprosazovali. Standardní situace se povedly, byla tam dobrá součinnost hráčů," hodnotí trenér Jiří Kohout.