Junioři na domácím hřišti porazili Zbrojovku Brno

(0:0)

FC Zbrojovka Brno

Juraši - Glazer, Kule, Piroch, Mlynařík - Čihák, Doležal, Pavlík - Ruml, Sedláček, Provod

Branka: 68. Čihák (pen.) ŽK: Kučera (BRN) Rozhodčí: Kožár – Blažej, Štěrba

Plzeňští fotbalisté v 12. kole Juniorské ligy ukončili dvouzápasovou sérii porážek a na domácím hřišti se vrátili zpět na vítěznou vlnu. Zbrojovku Brno zdolali těsně 1:0, když o jejich vítězství rozhodl proměněný pokutový kop Adama Čiháka.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří bránu soupeře ohrozili již po několika minutách od úvodního hvizdu, brankář Floder však přízemní střelu letící k tyči chytil. O chvíli později si střeleckou příležitost vypracovali také hosté, rána Klána však nebyla zcela přesná. Hra se posléze trochu uklidnila a k vidění byl z obou stran opatrný fotbal. Za zmínku stojí snad jen nepřesné zakončení hostujícího Štrombacha, který vypálil z uctivé vzdálenosti. Zajímavá šance se zrodila až po půlhodině hry, kdy proti jedovaté střele vyprodukované z hranice šestnáctky musel zasahovat Floder, který míč mířící do horního rohu brány s vypětím všech sil vyrazil nad břevno. Z následného rohového kopu Plzeňané zahrozit nedokázali. Na konci poločasu se zkoušel střelecky prosadit Mlynařík, když jeho přízemní pokus zpoza šestnáctky zamířil zhruba metr od bližší tyče. V samotném závěru úvodního poločasu domácí získali možnost standardní situace z poměrně nadějné pozice, ovšem nařízený přímý volný kop nezužitkovali.

Také vstup do druhé půle vyšel lépe domácím, ale Sedláčkova střela skončila pouze nad břevnem. Na opačné straně už mířil lépe Pospíšil, ovšem jeho pokus z ostrého úhlu Juraši dokázal nohama vyrazit. Hra se v následujícím průběhu přelévala ze strany na stranu a mužstva se střídala v držení míče i v podnikání ofenzivních tažení. A právě jeden z útočných výpadů západočeského celku byl zastaven faulem v šestnáctce, po kterém hlavní arbitr nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Exekutorem penalty se stal Adam Čihák a bezpečně ji proměnil. Hosté se s nepříznivým stavem nehodlali smířit a bránu Jurašiho mohli ohrozit hned vzápětí, jenže po centru z přímého volného kopu dolétl míč pouze do náruče plzeňského brankáře. Zbrojovka pak poslala na trávník čerstvé síly, ale ty hru jihomoravského celku příliš neoživily. Aktivita Brna se dostavovala až s přibývajícími minutami a do zajímavé pozice se mohl propracovat například Marek Vintr, který se však v době přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení. Závěr utkání už si plzeňští fotbalisté pohlídali a po závěrečném hvizdu mohli slavit zisk tří bodů.