Junioři prodloužili sérii bez porážky, Hradec přehráli 2:0

18. kolo / Pondělí 10. 11. 2014, 14:00 /

(0:0)

FC Hradec Králové

Šiman – Medveděv, Piroch, Čihák, Šíša (46. Černý) – Rajtoral (83. Bong), Hradecký, Kratochvíl M. (86. Bohó), Doležal (46. Lešek), Končal (77. Glazer) – Koudelka

Jehlička – Káva, Drozd, Heger, Kopřiva (74. Langr), Čermák, Mareš, Vyšehrad, Zorvan, Kratochvíl L., Chleboun

Branky: 47. Černý, 90. Černý ŽK: Doležal, Piroch, Černý – Chleboun Rozhodčí: Hányš – Kožár, Nehasil

Junioři Viktorie Plzeň prodloužili sérii neporazitelnosti už na šest zápasů, když si v 18. kole poradili s Hradcem Králové 2:0. O obě branky se postaral nejlepší střelec Juniorské ligy Daniel Černý, když rozvlnil sí soupeře těsně po svém nástupu na hřiště a těsně před svým odchodem z něj.

Od první minuty se na hřišti představili také rekonvalescenti z ligového týmu Viktorie František Rajtoral a Matěj Končal. Zkraje utkání sledovali diváci opatrnou hru na obou stranách, týmy se soustředily spíše na obranu než na útok. V útočném snažení byl odvážnější hostující tým, ale plzeňská obrana byla konsolidovaná. Po půl hodině hry se osmělili také Plzeňané, ale jejich střely mířily buď mimo branku nebo v rukavicích pozorného brankáře Jehličky. V první půli se nakonec ani jednomu z týmů nepodařilo vstřelit branku, přestože byla k vidění řada slibných šancí. Plzeň si vážnější šanci nevypracovala, ale ani aktivnější Hradec gólmana Šimana nedokázal pořádně zaměstnat.

S příchodem druhého poločasu poslal trenér Jiří Kohout na hřiště svůj největší útočný klenot. Kanonýr Daniel Černý začal úřadovat téměř okamžitě. Po dvou minutách na hřišti stál ve správný čas na správném místě a otevřel skóre zápasu – 1:0! Viktoriáni po vstřeleném gólu ožili a byli aktivnější směrem dopředu, jenže branku ze zvýšené aktivity vytěžit nedokázali. V devětašedesáté minutě se na straně domácích rýsovala dobrá příležitost na rychlý protiútok, ale Jehlička se stihl včas vrátit a odkopnout balón do bezpečí. S blížícím se koncem zápasu se Hradec snažil zvyšovat aktivitu, držet míč na svých kopačkách a rychle kombinovat. Kýženou možnost zakončit si až do 84. nevypracoval, to se do zakončení dostali dokonce oba útočníci hostů, ale ani jeden nedokázal zasáhnout míč, který tak jen proplul malým vápnem. V poslední nastavené minutě si domácí pojistili svou výhru, když za záda Jehličky sklepl míč ostrostřelec Daniel Černý. Tříbodový zisk posunul viktoriány na jedenáctou příčku tabulky Juniorské ligy jen bod za desáté Bohemians Praha 1905.