Junioři rozhodli zápas s Táborskem jedinou brankou

FC MAS Táborsko

Šiman – Medveděv, Kule, Brožík, Lešek – Hradecký, Domabyl – Hejda, Mlynařík, Glazer – Doležal

Bébr – Chirincious, Škarda, Vavřina, Smetana – Michalec, Froněk, Bouška, Nuhlíček – Rabiňák, Jaroš

Branka: 70. Hradecký

V pondělí 20. dubna přicestovalo na hřiště Viktorie Plzeň v Luční ulici juniorské družstvo FC MAS Táborsko, které se v rámci 31. Juniorské ligy postavilo domácím borcům. Zatímco plzeňští mladíci se drží v horní polovině tabulky, Táborsko je s 22 body předposlední.

Šance na vstřelení branky měli především hráči Viktorie, po několika střeleckých pokusech dvakrát zazvonila tyč za brankářem Bébrem. Po první dvacetiminutovce se hra vyrovnala a Táborsko kromě bránění začalo vystrkovat i útočné růžky. Brankář Šiman však zůstal pozorný. Plzeňská záložní řada se snažila zakládat útoky jak středem, tak po křídlech. Proti dobře organizovaným hráčům Táborska ovšem domácí nebyli úspěšní. První poločas skončil za bezbrankového stavu.

I ve druhém poločase pokračovali mladí viktoriáni v dobývání obranného valu soupeře, dlouho se jim však nepodařilo vypracovat si příležitost, ze které by mohly dosáhnout branky. Až v sedmdesáté minutě se aktivní Dominik Hradecký dostal k míči a otevřel skóre utkání – 1:0. Gólové hody se na hřišti v Luční ulici skutečně nekonaly, nájezdy domácích hráčů končily buď nepřesností, nebo včasným zásahem táborské obrany. V úplném závěru sahali hosté po remíze, ale Knotek v dobré pozici selhal. Viktoriáni tak zápas rozhodli jediným přesným zásahem a připisují si do tabulky Juniorské ligy tři body.