(2:0)

FK Dukla Praha

Šiman (55. Juraši) – Řezník, Piroch, Pavlík, M. Končal (81. Petr), Doležal, Boček (87. Mudra), Provod, Kule, Ruml (78. J. Končal), Černý

Vávra – Cvrček, Slicho, Petrák (62. Vokoun), Bezdička, Bezpalec, Schindler, Beneš (54. Slávik), Beauguel, Farkaš, Troníček

Branky: 8. Provod, 38. M. Končal (pen.), 48. Doležal, 82. Řezník – 53. Beneš (pen.), 80. Slávik (pen.) ŽK: Řezník, Pavlík – Beauguel Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Kotalík

V rámci 21. kola Juniorské ligy zavítala na hřiště Viktorie Plzeň předposlední Dukla Praha. V sestavě domácích se objevil po dlouhé době se vracející Radim Řezník, Pražany zase posílil francouzský útočník Beauguel.

Začátek utkání suverénně ovládla plzeňská Viktoria. Hned v první desetiminutovce se dostal do dvou vyložených šancí Daniel Černý, nejprve ale hlavičkou minul a následně jej vychytal brankář Vávra. Ani ten ale nedosáhl na dobře umístěnou střelu Lukáše Provoda po rychlém kontru z osmé minuty, která poslala domácí do vedení. Po půl hodině hry měl na noze další gól Černý, když se po špatné rozehrávce hostů dostal s míčem sám za obranu Řezník. Jeho centr našel přesně plzeňského útočníka, ten ale svou střelu z první opřel jen do Vávry. V poslední desetiminutovce první půle Plzeňané navýšili své vedení, když se po tlaku dostali do vápna a za faul na Černého vybojovali pokutový kop. Ten si vzal na starost Matěj Končal a přesnou střelou k levé tyči upravil na 2:0.

Hned po pauze se trefil Jakub Doležal, který dostal od hráčů Dukly až příliš mnoho prostoru na pravé straně, nezaváhal, namířil si to přímo k brance a prostřelil brankáře Vávru. S hosty to vypadalo zle, při ojedinělém útoku ale vybojovali přes Řezníka pokutový kop a zásluhou Jana Beneše snížili. Ten mířil na stejné místo jako před pauzou Končal, Šiman si na balon sáhl, vyrazit jej ale nedokázal a ještě si při zákroku nepříjemně zranil. Nakonec musel být ze hřiště odnesen na nosítkách a jeho místo zaujal Juraši. Hosty opět několika zákroky proti Rumlovi a Černému podržel brankář Vávra než v 81. minutě snížil z další penalty na rozdíl jediné branky střídající LukᚠSlávik. Po Řezníkově hře rukou se nemýlil a opět do stejného místa prostřelil i druhého gólmana domácích. Radim Řezník své chyby alespoň částečně odčinil hned o dvě minuty později po sólovém průniku s gólovou střelou a důležitou pojistkou. Hosté se už znovu prosadit nedokázali a zápas skončil vítězstvím domácích 4:2.

„První poločas jsme dohráli vcelku v pořádku, nebyly tam žádné výkyvy. Druhý poločas jsme začali gólem, což nám pomohlo, ale pak přišla ta nešastná penalta, při které se nám zranil brankář. To na hráčích nechalo nějaký následek, trochu jsme se vzpamatovávali. Samozřejmě se najdou i chybičky, které nám zpětně odhalí i video. Bohužel se zranil Kuba Šiman, ale vypadá to lépe než v první chvíli,“ zhodnotil zápas trenér František Ševinský.