Plzeň zdolala moldavskou Dacii Kišiněv 4:1

15. kolo / Neděle 5. 2. 2017, 16:10 / Benidorm, Španělsko

(1:0)

FC Dacia Kišiněv

Sváček – Matějů (64. Řezník), Hubník (46. Hejda), Hájek, Janža (59. Limberský) – Petržela (59. Kopic), Hlavatý (64. Hromada), Hrošovský (84. Pihrt), Zeman (59. Kovařík) – Ivanschitz (64. Hořava) – Bakoš (59. Poznar).

Railean – Posmac, Diego, Jalba, Kablaš, Sarmov, Pascenco, Cojocaru, Bejan, Vremea, Mudrac.

Branky: 6. Petržela, 54. Hájek, 63. Poznar, 68. Hromada – 65. Kablaš, ŽK: Zeman – Diego.

Viktorii se druhé přípravné utkání ve španělském Benidormu podařilo vyhrát! Čtvrtý tým moldavské ligy porazila 4:1 po gólech Petržely, Hájka, Poznara a Hromady.

Začátek utkání se musel o několik minut odložit kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích. Začalo se zhruba o 40 minut později.

Viktoria ovšem vkročila do utkání pravou nohou, když v šesté minutě střelou zblízka po zemi skóroval Milan Petržela. Rychlonohý záložník s číslem 11 na zádech byl i u další šance, tentokráte ale jeho střelu vyběhnuvší brankář Dorian Railean dokázal vyrazit do bezpečí. Ve 33. minutě se po sérii rozhových kopů snažil prosadit Hubník, i on však trefil jen gólmana.

Druhou půli sehráli viktoriáni velice dobře. V 54. minutě po rohovém kopu zakončoval LukᚠHejda a u bližší tyče stojící TomᚠHájek hlavičkou pojistil cestu balonu do branky – 2:0. Po hodině hry si Railean poradil s dobrou šancí Kopice, ten ale o chvíli později ve vápně přihrál na TomᚠPoznara, který navýšil vedení Viktorie na tříbrankové.

Krátce nato se Dacii podařilo snížit, když z přímého kopu skóroval pěknou střelou Aleksandr Kablaš. Na to však Plzeňští našli tu nejlepší možnou odpověď – Kopic poslal míč za obranu na Jakuba Hromadu, který nekompromisní ranou dal na 4:1!

Prostupná obrana Dacie Kišiněv čelila ještě několika zajímavým šancím Plzně. Nejprve po rohu Jana Kovaříka vyrazil Railean nepříjemný pokus Hejdy mimo tři tyče, posléze se ještě zaskvěl při dobrém střeleckém pokusu Tomáše Hořavy.

Západočeši tak porazili čtvrtý tým moldavské ligy 4:1!