Plzeňská tvrz stále odolává, Viktoria porazila Zlín 2:1

7. kolo / Pondělí 18. 9. 2017, 18:00 / Doosan Arena

FC Trinity Zlín

43. Hájek (vl.)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Živulič, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (C) (72. Bakoš), Kopic – Krmenčík (88. Řezníček)

Dostál – Matějov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (86. Beauguel), Traoré (83. Železník), Jiráček (C), Bartošák (81. Džafič) – Vukadinovič, Diop

Branky: 12. Kolář, 15. Krmenčík – 43. Hájek (vl.), ŽK: Bakoš – Bačo, Matějov, Džafič, Rozhodčí: Nenadál – Kotík, Kříž

Diváci: 9128

Duel dvou účastníků základní skupiny Evropské ligy viděla v pondělní dohrávce 7. kola HET ligy plzeňská Doosan Arena. Domácí v ní nastoupili proti Zlínu, tedy týmu, jenž měl do pondělního podvečera tristní bilanci na hřištích soupeřů. Trenér Pavel Vrba vrátil oproti zápasu v Bukurešti do sestavy Matúše Kozáčika a Michaela Krmenčíka.

V 9. minutě mohl otevřít skóre utkání po Kopicově přihrávce LukᚠHejda. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale hostující brankář Dostál skvěle vyrazil. A Plzeňané nadále tlačili svého soupeře. Petržela ve 12. minutě nezvykle hlavou přiklepl ve vápně míč Kolářovi, jenž střelu otřel o nohy bránících hráčů Zlína a otevřel skóre utkání – 1:0! O tři minuty později bylo v Doosan Areně ještě veseleji, když si na Kopicův rohový kop naskočil Krmenčík a bezkonkurenční hlavičkou nedal Dostálovi šanci – 2:0! První vážnější střelecký pokus Zlína kontroloval po půlhodině hry Kozáčik pouze pohledem, o pět minut později se musel proti Bačově hlavičce snažit víc, ale pohotovým zákrokem míč vyrazil. Hostující Fastav si nevypracoval žádný souvislejší tlak, o to překvapivěji vyzněla Ekpaiova branka z 43. minuty. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Viktorii.

Druhou polovinu zápasu načala Řezníkova nepřesná střela bez přípravy. Po přestávce ale hra nepřipomínala ofenzivní festival červeno-modrých barev. Trenér Pavel Vrba se rozhodl okysličit sestavu střídáním v 62. minutě. Místo Milana Petržely poslal na hřiště Martina Zemana. Za několik okamžiků si Zlín vypracoval dvě vyložené šance. Nejdříve Traorého skvěle vychytal Kozáčik, Vukadinovič pak technickou střelou mířil mimo tři plzeňské tyče. V 71. minutě řádně protáhl Dostála Daniel Kolář, bránu však přestřelil o několik centimetrů. Hned vzápětí plzeňský záložník střídal, nahradilo ho útočník Marek Bakoš. Zlín se v průběhu závěrečné části zápasu snažil zvrátit jeho vývoj, nicméně k bezprostřednímu ohrožení branky Matúše Kozáčika se nedostal. V 89. minutě nahradil na trávníku Michaela Krmenčíka Jakub Řezníček. Skóre zápasu se do závěrečného hvizdu nezměnilo, Viktoria porazila Fastav Zlín 2:1.