17. kolo / Neděle 17. 2. 2008, 15:00

2:0

(2:0)

FC Zbrojovka Brno

Branky: 22. Varadi, 35. Sylvestre (PK) Rozhodčí: Adam - Mencl, Košec ŽK: Varadi, Knakal, T. Krbeček, Trapp - Trousil, Polách, Kuncl Diváci: 4114

Skvělá práce! Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili do jarní části Gambrinus ligy Výhrou 2:0 nad Brnem. Obě branky padly na stadionu ve Štruncových sadech už v prvním poločase a obě...

Skvělá práce! Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili do jarní části Gambrinus ligy Výhrou 2:0 nad Brnem. Obě branky padly na stadionu ve Štruncových sadech už v prvním poločase a obě zařídily nové tváře v plzeňském týmu - Adam Varadi a Ludovic Sylvestre.

Nástup Viktorie odhalil velkou tajenku, kdo se postaví mezi tyče. Z trojice brankářů nakonec trenér Levý dal důvěru Luboši lizimu. A slovenský gólman měl v úvodu hodně práce. Už v 8. minutě dvakrát nebezpečně centroval z levé strany Střeštík a útočník Besta se snažil usměrnit míč do sítě. Ilizi ve spolupráci se stoperskou dvojicí Rada - Knakal ale byli připravení. Největší šanci si Brno vytvořilo v 19. minutě. Po centru z pravé strany si naběhl do šestnáctky Besta a po zemi mířil přesně k levé tyči. Ilizi však předvedl výborný zákrok a udržel čisté konto. Ve 22. minutě tak udeřilo na druhé straně. Krbeček s pomocí teče hostujícího Marečka prostrčil míč k úplně volnému Varadimu a ten svůj první start v plzeňském dresu ozdobil gólem. Brankáře Lejsala prostřelil přesnou ranou k pravé tyči. Viktorii vstřelený gól viditelně povzbudil a převzala iniciativu. V 34. minutě Varadi zkoušel centrovat, ale míč mířil přímo na Lejsala a otřel se o břevno jeho branky. Vzápětí přišla druhá klíčová akce. Brněnský kapitán Trousil stáhl na hranici pokutového území pronikajícího Krbečka a sudí Adam ukázal na značku penalty. K míči se postavil francouzský záložník Sylvestre a přízemní střelou k pravé tyči zaznamenal svůj první gól v české nejvyšší soutěži.

Plzeň pak zcela ovládla hru a především Sylvestre bavil diváky svými fintami. Těsně před odchodem do kabin prošel brněnskou obranou, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyčky. Po přestávce si Brno snažilo vynutit tlak, ale příliš se mu to nedařilo. Dlouhé centry likvidovala plzeňská obrana, sudí Adam jako penaltové neposoudil ani pády brněnských útočníků ve velkém čtverci. Na druhé straně znovu zahrozil Sylvestre. Pohrál si s obráncem Dvorníkem a pak krásným obloučkem zkoušel přehodit i brankáře. To se mu povedlo, míč však skončil těsně nad břevnem. Další šanci Viktorie měl Róth. Míč mu přiklepl Varadi a maďarský záložník v plzeňských službách ostrou střelou mířil těsně vedle.

V 65. minutě mohli hosté snížit. Polách zahrával přímý kop ze 17 metrů z ideální pozice. Jenže obloučkem přestřelil. V 80. minutě po souboji kapitánů Rady a hostujícího Trousila druhý jmenovaný upadla, ale ani tentokrát se penalta nepískala. Plzeň dovedla zápas v poklidu k cennému vítězství. To už jí nemohla sebrat ani střela Střeštíka, se kterou si bezchybný Ilizi poradil.

Za týden Viktorii čeká další prvoligový duel na hřišti Bohemians Praha.

Z utkání si můžete přehrát na naší internetové TV sestřih nejzajímavějších momentů a poslechnout pozápasové rozhovory. Reportហnajdete ZDE.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 2:0
Poločas: 2:0
Branky: 22. Varadi, 35. Sylvestre (PK)
Rozhodčí: Adam - Mencl, Košec
ŽK: Varadi, Knakal, T. Krbeček, Trapp - Trousil, Polách, Kuncl
Diváci: 4114
Viktoria: Ilizi - Malcharek, Rada, Knakal, Lecjaks - Petržela (87. Borek), Trapp, T. Krbeček, Róth - Sylvestre (90. Rodriguez) - Varadi (74. Psohlavec). Trenér: S. Levý.
Brno: Lejsal - Kuncl, Dvorník, Trousil, Siegl - Pavlík, Mareček (27. Lira), Polách, Kalouda (65. Wagner) - Střeštík, Besta. Trenér: Uličný.

Ostatní výsledky 17. kola: Liberec - Ostrava 1:1, Teplice - Most 1:0, Mladá Boleslav - Jablonec 1:1, Žižkov - Kladno 1:0, Olomouc - Bohemians 1905 1:1, Zlín - Sparta Praha 0:2, Slavia - České Budějovice 1:0