VIDEO | Viktoria podlehla Lokomotivu Moskva 2:4

(1:1)

FC Lokomotiv Moskva

Kozáčik – Řezník, Hejda (70: Hubník), Procházka, Limberský – Horváth (75. Stratil), Hrošovský – Rajtoral (60. Petržela), Kolář (75. Chramosta), Kovařík (76. Hubník) – Tecl (60. Bakoš).

Guilherme (46. Abajev) – Fernandes, Pejcinovič, Maicon, Šešukov, Ďurica, Denisov, N´Doye, Mirančuk, Seraškov, Tkačev.

Branky: 6. Rajtoral, 52 Kolář – 45.+2 Tkačev, 68. Grigoriev (pen.), 76. Mirančuk, 90+2. Grigoriev.

Druhý zápas v rámci soustředění v rakouském Westendorfu sehráli fotbalisté Viktorie Plzeň v pondělí 7. července 2014 se třetím celkem posledního ročníku Ruské ligy - FC Lokomotiv Moskva.

Druhý zápas v rámci soustředění v rakouském Westendorfu sehráli fotbalisté Viktorie Plzeň v pondělí 7. července 2014 se třetím celkem posledního ročníku Ruské ligy - FC Lokomotiv Moskva. Svěrenci Dušana Uhrina narazili na tým, za který hrají borci jako bývalý ruský reprezentant Roman Pavlyuchenko, fanouškům Viktorie dobře známý Dame N’Doye (Senegal), nebo účastníci letošního MS Brazílii Aleksandr Samedov (Rusko) a Vedran Corluka (Chorvatsko). Po vyrovnaném prvním poločase zúročil Lokomotiv převahu ve druhém poločase a přetavil ji v konečné vítezství 4:2. Viktoriáni doplatili na nevyužité šance a individuální chyby v závěru druhého dějství.

Utkání začalo pro Viktorii výborně. Senegalec N’Doye sice v úvodu zahrozil, ale na Kozáčika nevyzrál. Úvodní branku tak zařídil Rajtoral, který v 6. minutě po dlouhém pasu Procházky nadvakrát překonal brankáře Lokomotivu. Druhý gól Viktorie přidal ve 14. minutě krásnou střelou z hranice šestnáctky Hrošovský, ale bohužel pro Viktorii rozhodčí odpískali ofsajd clonícího Stanislava Tecla. Lokomotiv zahrozil z rychlého brejku v 29. minutě, kdy Kozáčik parádně vytlačil střelu Lokomotivu na roh. V nastaveném čase prvního poločasu však obrana Plzně neuhlídala Sergeje Tkachyova a ten se tváří v tvář Kozáčikovi nemýlil - 1:1.

Do druhého poločasu nastoupila Viktoria v nezmněněné sestavě a začala aktivně. Po rohu Pavla Horvátha se v 52. minutě prosadil Daniel Kolář, který tak skóroval i ve druhém zápase rakouského soustředění. Lokomotiv odpověděl z pokutového kopu v 68. minutě, kdy se po faulu Davida Limberského prosadil Grigoriev a vyrovnal na 2:2. Moskvané poté převzali oteže zápasu a otočili na 3:2 po krásné brance Miranchuka, který nedal Kozáčikovi z hranice šestnáctky žadnou šanci. Ve druhé minutě nastavení utekl do otevřené obrany Grigoriev a završil skóre na konečných 4:2.

Další utkání odehrají plzenští ve Westendorfu ve čtvrtek 10. července od 17 hodin proti rumunskému celku FC Botosani.