(1:1)

FC Zbrojovka Brno

Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) - Petržela, Hrošovský, Kolář, Hořava (46. Horváth), Končal (81. Wágner) - Tecl (63. Ďuriš).

Hladký - Košál, Pernica (C), Schuster - Šisler, Buchta (59. Skalák), Malík, Keresteš - Pašek (88. Kunc), Hyčka, Lutonský (84. Šumbera).

Branky: 26. Tecl - 41. Schuster. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Peřina. ŽK: Limberský, Horváth, Řezník, Hejda - Buchta, Šisler.

Diváci: 10267

V neděli večer zažila Viktorka domácí loučení s Gambrinus ligou pro sezónu 2013/14. Poslední klání v prostředí Štruncových sadů v pozvolna končícím ročníku odehráli svěřenci Dušana Uhrina proti brněnské Zbrojovce, se kterou se na jaře potkali již během bojů v semifinále Poháru České pošty.

V jedenácté minutě získala Viktorka už poněkolikáté v utkání výhodu rohového kopu. Matěj Končal, jenž se znovu objevil v základní jedenáctce, poslal míč vzduchem do malého vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal na gólovou pobídku reagovat. O devět minut později vyzkoušel své střelecké štěstí z přímého kopu z necelých třiceti metrů Václav procházka. I díky teči brněnské zdi skončil balón vedle pravé tyče. Minutu nato nejdříve Matěj Končal zneškodnil na polovině hřiště rychlý brejk a následně si ve vápně Zbrojovky zapomenutý Václav Procházka připsal další střelecký pokus. Tentokrát zacílil přesně do míst, kde stál připravený gólman soupeře. Ve 23. minutě už Václav Hladký v bráně Brna pouze sledoval, jak hlavička Daniela Koláře orazítkovala spojnici tyče a břevna. Do další velké příležitosti se řítil po Končalově přihrávce Daniel Kolář. Středopolař Západočechů se neukvapil a nezištnou nahrávkou našel u levé tyče osamoceného Stanislava Tecla. Kanonýr Viktorie potvrdil svou pověst a ve skluzu dopravil balón do míst, kam patří. Do sítě Brna! 1:0 pro Viktorku! Po tomto gólu následovalo přerušení, nebo plzeňský kotel vyjadřoval dle rozhodčích svou nelibost vůči Miroslavu Peltovi přespříliš a po tomto rozhodnutí opustil hlediště a zamířil do útrob stadionu, aby byl ve druhé polovině znovu na svém místě. Po návratu aktérů duelu na hrací plochu se objevil v šanci Milan Petržela, jenž vypíchl míč Hladkému a z bezprostřední blízkosti z otočky střílel. Mimo tři tyče. Ve 37. minutě si připsal první úspěšný zásah Matúš Kozáčik, jenž zkrotil Pernicovu střelu ze střední vzdálenosti. O pár chvil později si plzeňská jednička poradila také se skákavou ránou z kopačky Miroslava Keresteše. Ve 41. minutě bylo vyrovnáno. Po centru z pravé strany hřiště se k hlavičce dostal Aleš Schuster, byl u míče dříve než Matúš Kozáčik a oba hráči se nepříjemně srazili. Balón ze Schusterovy hlavy však skončil v plzeňské síti, dobíhající Václav Procházka ho nestihl zachytit na hrací ploše. Původně se diváci ve Štruncových sadech domnívali, že byl odpískán faul hostujícího hráče, nicméně nakonec se z toho vyklubala vyrovnávací branka Zbrojovky.

Tři minuty po poločasové přestávce nebezpečně pálil Daniel Kolář. Václav Hladký předvedl efektní i efektivní robinsonádu. V 51. minutě vyslal dalekonosnou ránu na Matúše Kozáčika Alois Hyčka. Gólman Viktorie na ni odpověděl jistým zákrokem. V 64. minutě se proháčkovala ofenzíva hostů do gólové příležitosti, když Jiří Skalák předložil míč na penaltě volnému Milanu Lutonskému. Záložník Zbrojovky naštěstí pro Viktorku z první odkrytou branku přestřelil. O deset minut později si Milan Petržela pohrál s obranou Brna a levačkou z rohu malého vápna vypálil. Trefil vyběhnuvšího Václava Hladkého. Míč se poté odrazil k Pavlu Horváthovi, který v polovině utkání vystřídal Tomáše Hořavu, a zkušený středopolař ho i díky teči bránícího hráče poslal nad břevno. Po rohu hlavičkoval Matěj Končal. Vedle pravé tyče. Pět minut před koncem duelu napřáhl ke střele ze dvaceti metrů stoper LukᚠHejda a brankáři Zbrojovky notně proprášil rukavice. Tato situace byla nakonec posledním důležitým momentem zápasu.

Viktorka se ve 29. kole Gambrinus ligy rozešla s brněnskou Zbrojovkou remízovým výsledkem 1:1. V derniéře sezóny 2013/14 nastoupí Západočeši za šest dnů na půdě Bohemians.