9. kolo / Neděle 2. 10. 2016, 20:00 / Doosan Arena

FC Hradec Králové

83. Schwarz

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (71. Kovařík), Hromada, Hořava (59. Hrošovský), Kopic – Krmenčík, Poznar (81. Ďuriš)

Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (69. Polom) – Martan, Schwarz, Vlkanova (84. Zorvan), Janoušek, Trubač (62. Malinský) – Žondra

Branky: 41. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. Chleboun (vl.) – 83. Schwarz, ŽK: Hořava, Krmenčík – Mudra, Chleboun, Rozhodčí: Proske – Antoníček, Melichar

Diváci: 9393

V neděli 2. října přivítali hráči Viktorie Plzeň na svém stadionu hosty z Hradce Králové. Utkání třetího a osmého týmu tabulky ukončilo deštivé počasí nad západočeskou metropolí, ve chvíli úvodního hvizdu se mraky nad Doosan Arenou rozestoupily a zápas mohl začít.

Pro viktoriány ale nezačal duel s Hradcem pozitivně. Už v sedmé minutě uviděl žlutou kartu TomᚠHořava, který tak vyrovnal počet žlutých na obou stranách, nebo už o dvě minuty dříve dostal žluté napomenutí také plzeňský odchovanec v hradeckých barvách Jan Mudra. Zanedlouho poté přišly i střelecké příležitosti, ale pokus Řezníka z ostrého úhlu i Krmenčíkovu dorážku brankář Ottmar vyrazil. Nutno dodat, že minimálně v úvodní čtvrtině zápasu se žlutilo s vervou. Kartu světlé barvy uviděl domácí Krmenčík i hostující Chleboun. Po půlhodině hry se šikovně protáhl až do vápna Jan Kopic, který předložil míč Michaelu Krmenčíkovi. Vytáhlý plzeňský útočník ale branku Hradce překopl. O minutu později už bylo ve Štruncových sadech veseleji. To když se v pokutovém území hostů vyšponoval nad ramena všech bránících hráčů LukᚠHejda a hlavou otevřel skóre utkání – 1:0! V sedmatřicáté minutě se pokusil odpovědět hradecký Schwarz, ale Kozáčik jeho přízemní střelu k tyči reflexivně zneškodnil. V jednačtyřicáté minutě se Plzeňané prohlavičkovali až k druhému gólu. Milan Petržela nejdříve našel na pravé straně hřiště Jana Kopice, jenž hlavou vracel míč do pokutového území. Tam si už nabíhal Michael Krmenčík, který opět hlavou zvýšil plzeňské vedení – 2:0! Netrvalo to ani dvě minuty a rozdíl ve skóre byl třígólový. Radim Řezník přihrál Janu Kopicovi, jenž s notnou pomocí obránce Chlebouna dopravil míč do sítě – 3:0! Za tohoto stavu se také šlo o poločasové přestávce do kabin.

Do druhého poločasu vstoupili viktoriáni nebojácně, v 52. minutě dokázal ve vápně přetlačit Michael Krmenčík obránce Hradce a křížnou střelou docílit své druhé branky v zápase – 4:0. V sedmapadesáté minutě ukázal Krmenčík znovu chu do fotbalu, když se prokličkoval až do malého vápna soupeře. Střelu z ostrého úhlu ale zblokoval Chleboun. O dvě minuty později přišel čas na první střídání Viktorie, Tomáše Hořavu nahradil Patrik Hrošovský. Se čtyřgólovým náskokem v kapse viktoriáni neriskovali a nepodlehli bezhlavému útočení. I tak ale nebyla o zajímavé situace nouze. Průniku Romana Hubníka do obrany Hradce ale chyběla přesnost, centr Milana Petržely na Krmenčíka zase na poslední chvíli lapil Ottmar. Právě Petržela odešel v 71. minutě ze hřiště. Místo něj vyběhl na trávník Doosan Areny Jan Kovařík. Pasហbez šance přeala až 80. minuty, kdy nový muž na hřišti Kovařík poslal před bránu Hradce Králové kroucený přízemní míč, TomᚠPoznar na něj ale ani ve skluzu nedosáhl. Právě jedna z nejnovějších akvizic Viktorie zanedlouho zamířila předčasně pod sprchy, nebo ho vystřídal Michal Ďuriš. Hradečtí v 84. minutě korigovali skóre, když se po ojedinělé akci prosadil Petr Schwarz – 4:1. Po svém příchodu se Ďuriš uvedl hlavičkou, které ke gólovému vyústění chybělo několik centimetrů. Utkání skončilo třígólovým rozdílem, Viktoria Plzeň zvítězila 4:1.