Viktoria otočila zápas a porazila Duklu Praha 2:1!

(0:1)

FK Dukla Praha

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Petržela (81. Hořava), Kolář, Pilař (90. Kovařík) – Chramosta (74. Tecl)

Rada – Karavajev, Štetina, Vorel (C), Mat. Hanousek – Hlinka (84. Manzia), Mar. Hanousek, Považanec (67. Čajić) – Mareš, Berger (79. Albiach), Beauguel

Branky: 49. Ondřej Vaněk, 61. Václav Procházka - 23. Jean-David Beauguel. ŽK: 58. Řezník, 68. Vaněk - 18. Hanousek, 35. Štetina, 89. Manzia. ČK: 64. Mareš. Rozhodčí:Paták - Pospíšil, Fišer.

Diváci: 10946

Viktoria Plzeň s nejproduktivnějším útokem ligy se v neděli 31. srpna střetla s Duklou Praha, která vévodí statistikám naopak co se týče nejlepší defenzivní činnosti. V dosavadním průběhu soutěže obdržel celek z hlavního města pouze jeden gól. Západočeši jich nasázeli třináct.

A hned v první minutě mohl přidat další, to by ale Chramostovu střelu po Petrželově vybídnutí nesměla zblokovat domácí obrana. V týmu soupeře Viktorie dokazoval útočné choutky především útočník Jean David Beauguel, ale k vážnějšímu ohrožení Kozáčikovy branky se nedostal. V sedmé minutě zafungovala spolupráce mezi Danielem Kolářem a Janem Chramostou, druhý jmenovaný ovšem v pádu nedokázal předat míči potřebnou razanci a gólman Rada tak balón bez problémů polapil. Na konci jedenácté minuty rozjel Petržela akci, po které mohl aktivní Chramosta přihrávat svým spoluhráčům míč před prázdnou bránu, míč ale pouze prošel pokutovým územím, ve kterém se žádný viktorián v palebné pozici nepohyboval. Ve čtrnácté minutě to byli opět Západočeši, kteří se ocitli v akci. Po chytře rozehrané standardní situaci vyplula před radou dvojice Chramosta a Kolář. Plzeňský záložník, ale nedokázal míč dostatečně zpracovat. V osmnácté minutě utkání se Viktorii dokonce povedlo dostat míč za záda gólmana Rady, kdy Pilař nepovedenou střelou nasměroval míč na hlavu Jana Chramosty, kterému se hlavou podařilo rozvlnit sí, radost samotného útočníka i plzeňských tribun ale sudí Paták po několika vteřinách utnul pro ofsajd. O čtyři minuty později už se měnilo skóre doopravdy. Na levé straně prokázal skvělé rychlostní předpoklady Matěj Hanousek, který přesným centrem oslovil Beauguela. Ten ve výskoku otevřel skóre. Viktoria se s nepříznivým stavem nehodlala smířit a zatlačila svého soupeře k pokutovému území. Kolářova střela po půlhodině hry mířila těsně vedle, ve 32. minutě v ještě vyloženější šanci neuspěl Chramosta, když se řítil na Filipa Radu úplně osamocen. O minutu později se nepoštěstilo ani Ondřeji Vaňkovi a jeho střele z voleje. V devětatřicáté minutě se viktoriánům naskytla rozehra přímého kopu ze zajímavého prostoru nedaleko velkého vápna soupeře. David Limberský ale nepropálil změ těl před gólmanem Radou. Čtyři minuty před vypršením základní hrací doby první půle se do šance propracoval opět Chramosta. Hostující branka jako by mu byla zakletá, po přihrávce Petržely poslal míč znovu těsně vně tyče pravé tyče. Jen okamžiky dělily Chramostovu příležitost a Vaňkovu tutovku. Z první zasáhl míč, který nasměroval pouze do náručí Rady. Limberského pokus o dalekonosnou střelu skončil vzápětí nad břevnem. Už v nastaveném čase uchránil Plzeň od druhé inkasované branky Matúš Kozáčik, který vykopl střelu rozběhnutého Bergera. Poločas, ve kterém si hráči Viktorie Plzeň vypracovali množství šancí, skončil v jejich neprospěch 0:1.

Do druhého poločasu měli viktoriáni vstup jako z partesu. V nadějné střelecké pozici se ocitl už Jan Chramosta, ale poslal míč na lépe postaveného Vaňka. Ten si připsal nejen vyrovnávací branku zápasu, ale vůbec první zásah v dresu Viktorie Plzeň – 1:1. Plzeňané v následujících minutách drželi míč na svých kopačkách a soupeři ho půjčovali pouze zřídkakdy. Tlak vyvrcholil v 61. minutě, kdy se balón z volného přímého kopu Patrika Hrošovského snesl přímo na hlavu Václava Procházky. Ten s pomocí tyče strhl vedení na stranu domácích – 2:1 pro Viktorii! Šedesátá čtvrtá minuta se nesla ve znamení zvýšených emocí. Matúš Kozáčik dlouhým výhozem poslal do samostatného úniku Václava Pilaře, kterého stíhal už jen Jakub Mareš. Ten ovšem plzeňského záložníka zastavil nedovoleně a uviděl červenou kartu. Dukle tak nezbývalo než dohrávat zápas o deseti. Z následného přímého kopu se neurodilo a tak zůstal náskok Viktorie jednogólový. To mohl změnit Václav Pilař v 73. minutě utkání. Z levé strany se viktorián s šestkou na zádech blížil ke gólmanovi hostí, obstřel se ovšem mezi tři tyče nevešel. Vzápětí přišlo první střídání Viktorie Plzeň, když Jana Chramostu nahradil Stanislav Tecl. První šanci zaznamenal loňský nejlepší střelec Viktorie v 77. minutě, Filip Rada měl ale k blíží o chlup blíže a nedovolil tak Teclovi zakončit. Druhé střídání Viktorie přišlo devět minut před koncem. Namísto Milana Petržely vběhl na hrací plochu TomᚠHořava a v úplném závěru nahradil Václava Pilaře Jan Kovařík. Hráči Dukly Praha neměli v poslední fázi utkání síly na zvrat, zápas se tak už jen dohrával. Po uplynutí nastaveného času tak rozhodčí Michal Paták závěrečným hvizdem určil, že Viktoria Plzeň porazila Duklu Praha 2:1 a vrátila se tak na první příčku tabulky před obě pražská „S“.