17. kolo / Čtvrtek 9. 2. 2017, 15:30 / Benidorm, Španělsko

(0:0)

Daejeon Citizen FC

Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Hejda, Limberský – Petržela, Hrošovský, Hořava, Kovařík – Ivanschitz – Krmenčík.

Chang – Y. S. Young (70. Yeop), Bong (87. H. J. Jeong), Kyu, Woo – H. I. Beom, Yeol (87. Pedro), Seok, Levan (87. Joo II) – Joo (64. Eun), Christian.

Branky: 60. Christian, 81. Christian (pen.), ŽK: Ivanschitz – Y. S. Young, H. I. Beom, Woo.

Plzeň v závěru zimní přípravy poprvé prohrála, když nestačila na velmi důrazně hrající jihokorejský Daejeon 0:2. Obě branky padly ve druhé půli, ta druhá dokonce z pokutového kopu.

Do zápasu přitom viktoriáni vstoupili lépe. Hned v páté minutě po akci Ivanschitze s Petrželou pálil z vápna pěkně TomᚠHořava, ale brankář Lee Young Chang vyrazil míč na rohový kop. Krátce poté po centru Limberského hlavičkoval nad branku Michael Krmenčík.

Červenomodří pokračovali v dobré kombinační hře, Daejeon se pak prezentoval velmi běhavým fotbalem, navíc velmi důrazným. Poprvé se ke střele dostali ve 21. minutě, když Lee Ho Seok z dálky prověřil Kozáčikovu pozornost a ten byl připraven.

Po začátku druhé části utkání předvedli Západočeši parádní akci, kterou zakončoval v pádu Michael Krmenčík jen do brankáře Changa. Viktoria byla herně lepší, soupeře kombinačně přehrávala, chyběla jen vstřelená branka. Té se paradoxně dočkali hosté. V 60. minutě z ničeho nic trefil hlavou Christian.

Hosté hráli velmi tvrdě, jeden hráč viděl dokonce červenou kartu. Viktoria však svolila, že soupeř může dohrávat v plném počtu.

Plzeňští mohli v 70. minutě srovnat, Ivanschitzův parádní centr našel klubko hráčů ve vápně, míč ale zapadl nad bránu jihokorejského celku. Druhá trefa hostů přišla z pokutového kopu, který velmi nepřesný rozhodčí nařídil velmi sporně. Podruhé v zápase se trefil urostlý chlapík s číslem 68 na dresu Christian.

Skóre už se neměnilo, a to ani přes nadějně vypadající akce Viktorie. Nejblíže brance byl kapitán Roman Hubník v 87. minutě, jemuž k zakončení po dobrém přímém kopu scházelo jen pár centimetrů.