(1:3)

Rakovsky – Pinola, Hovland, Mössmer, Čelůstka – Polák (C), Blum (35. Füllkrug) – Kerk, Schöpf, Stark (56. Petrák) – Sylvestr (64. Mlapa)

Kozáčik – Řezník, Procházka, Baránek, Limberský (46. Kovařík) – Hrošovský, Vaněk (60. Hejda) – Petržela (46. Rajtoral), Kolář (46. Chramosta), Pilař (65. Holenda) – Mahmutovič (55. Tecl)

Branky: 28. Kerk, 71. Schöpf (pen.) – 13., 34. a 43. Mahmutovič

Poslední lednový den sehrála Viktoria Plzeň přípravné utkání na půdě 1. FC Norimberk. Zatímco Viktoria je přibližně v polovině přípravy na jarní část sezóny, pro německého soupeře se jednalo o generálku před startem druhé Bundesligy.

Domácí Norimberk se od začátku utkání snažil určovat tempo hry, ale viktoriáni nepovolili bavorskému celku bezprostřední ohrožení Kozáčikovy branky. Když už střela na plzeňského gólmana letěla, k zákroku ho nepřinutila. Naopak již ve třetí minutě se po centru Petržely dostal ke střele Procházka, v dobré pozici však poslal míč pouze nad branku. Ve třinácté minutě skvěle vyšla spolupráce Limberského s Mahmutovičem. Kapitán plzeňského celku nacentroval do prostoru, kde se pohyboval právě bosenský útočník a ten po zpracování na prsa dokázal levou nohou zamířit přesně k tyči! Před svými fanoušky se následně osmělili také domácí, ale dva nebezpečné pokusy kryl Matúš Kozáčik. Až ve 28. minutě vzal všechno na sebe Sebastian Kerk, který z deseti metrů propálil vše a vyrovnal na 1:1. Neuběhlo ani šest minut a vedení v zápase se ujali opět hosté. Znovu u toho byl Aidin Mahmutovič, který opět využil skvělý balon od Davida Limberského. Plzeňským se v prvním poločase převážně dařilo odrážet ataky soupeře a naopak přecházet do protiútoků. Před přestávkou viktoriáni dokázali ještě navýšit své vedení. Mahmutovič vystihl rozehrávku domácích obránců, chladnokrevně zkompletoval hattrick a určil zároveň skóre prvního poločasu – 1:3.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně. Již dvě minuty po změně stran překopl domácí útočník branku z malého vápna, při dvou následujících šancích soupeře zasáhl pozorný Kozáčik. V šestapadesáté minutě se kouč Norimberku rozhodl oživit zálohu svého celku nasazením Michala Petráka, do utkání tak zasáhli všichni Češi ve službách norimberského FC. U míče byli nadále častěji domácí, nicméně Plzeňané zlobili z rychlých protiútoků. Nadějně pálil Rajtoral, hlavou se neprosadil Jan Holenda. Dvacet minut před koncem Norimberští duel zdramatizovali. Po zákroku Kovaříka na střelce první branky Norimberku Kerka dostal Alessandr Schöpf možnost zahrávat pokutový kop. Dvacetiletý Rakušan si věděl rady a stáhl vedení Viktorie na rozdíl jediného gólu. Po rychlém brejku měl následně na kopačce čtvrtou branku Plzně Chramosta, ale vyznamenal se brankář Rakovsky. Hráči Viktorie poslední minuty zvládli, a mohli se tak radovat z vítězství 3:2. Poděkování mířilo také dvěma stovkám fanoušků Viktorie, kteří neváhali podpořit tým přímo v Norimberku.