FK Dynamo Kyjev

Bolek - Rajtoral, Hubník, Baránek, Limberský (46. Pilař) – Hořava (46. Vaněk), Hrošovský – Petržela (46. Řezník), Chramosta (68. Kolář), Kovařík – Holenda (46. Tecl)

Rybka (46. Šovkoskij)– Antunes, Rybalka, Dragović, Lens, Jarmolenko, Sydorčuk (76. Bujalskij), Kravec (77. Teodorczyk), Vida, Belhanda (69. Miguel), Chačeridi

Branky: 38. Rajtoral (p) – 90. Miguel ŽK: Hořava – Sydorčuk, Vida, Rybka, Lens

Druhé přípravné utkání v rámci španělského soustředění odehrála v úterý odpoledne plzeňská Viktoria. Premiérově před kamerami České televize změřili Západočeši síly s aktuálně vedoucím týmem ukrajinské Premier League, Dynamem Kyjev. Miroslav Koubek nemohl počítat s Aidinem Mahmutovičem, který léčí drobné svalové obtíže. Oba týmy odehrály zajímavé utkání ve vysokém tempu, které skončilo remízou 1:1. Za Viktorii se z penalty prosadil František Rajtoral, za Dynamo v poslední minutě srovnával Miguel.

Zápas nabídl od prvních minut velké nasazení z obou stran, hráči Dynama inkasovali za ostré zákroky hned v úvodní desetiminutovce dvě žluté karty. Ve fotbalových dovednostech však měli v úvodu navrch viktoriáni, kteří hrozili především z početných centrů a standardních situací. Míče z kopaček Hrošovského, Limberského nebo Kovaříka však své adresáty v pokutovém území soupeře nenašly, a první gólová šance se tak urodila na druhé straně. TomᚠHořava ztratil míč na vlastní polovině a Dynamo postupovalo ve třech na jediného obránce Plzně. Na konci rychlé akce byl Jarmolenko, hned dvakrát jej však vychytal skvělý Petr Bolek. V následujících minutách se hra vyrovnala, střelecké pokusy však přibývaly především na straně Plzeňanů. Dvakrát zkoušel štěstí aktivní Rajtoral, v obou případech však ztroskotal na připraveném Rybkovi v brance Dynama. Ten se však osm minut před koncem poločasu provinil faulem na pronikajícího Jana Chramostu a Viktoria dostala výhodu pokutového kopu. Ke střele z penaltového puntíku se postavil František Rajtoral a umístěnou střelou poslal svůj celek do vedení. V úplném závěru prvního poločasu ještě spálil gólovou šanci Petržela, do šaten se tak oba týmy rozešly za jednobrankového vedení českého zástupce.

Do druhého poločasu poslal Miroslav Koubek hned několik čerstvých hráčů, aktivněji však nastoupili fotbalisté Kyjeva. Hned čtyři minuty po změně stran se po centru do šestnáctky dostal k míči Sydorčuk, proti němu se však znovu zaskvěl Petr Bolek. Míč byl také v dalších minutách zápasu především na kopačkách fotbalistů Dynama, do střeleckých pozic je však defenziva Viktorie nepouštěla. Naopak na druhé straně pálil nebezpečně střídající Vaněk, v dobré pozici nestačil zakončit Daniel Kolář. V závěrečné desetiminutovce se opět tempo hry vygradovalo. Nejprve viktoriáni nedotáhli akci dva na jednoho, hned vzápětí musel při obrovské šanci soupeře zasahovat Petr Bolek. V poslední pětiminutovce se pak leader ukrajinské soutěže mocně tlačil za vyrovnáním, kterého se doslova v poslední vteřině také dočkal. Po centru z pravé strany si nejvýše naskočil Miguel a nedal Bolkovi šanci.

V pohledném duelu si tak oba týmy rozdělily pomyslné body, aktuálně vedoucí týmy Česka a Ukrajiny se rozešly s výsledkem 1:1.