(1:3)

FK Ústí nad Labem

Bolek – Řezník (46. Rajtoral), Hejda, Piroch (46. Baránek), Matějů – Kučera (46. Hromada), Chrien (46. Hořava) – Kopic (46. Petržela), Suchan, Vůch (46. Kovařík) – Bakoš (46. Krmenčík). Náhradníci: Šiman – Rajtoral, Baránek, Hromada, Petržela, Hořava, Kovařík, Krmenčík

Zacharda – Zeman (C) (60. Heřman), Peterka, Vaněk (46. Zukič), Šnirc (60. Pícha) – Kateřiňák, Miskovič (60. Barnat) – Moulis (60. Výborný), Jindráček (60. Mysliveček), Leibl (60. Procházka) – Pouček (60. Kozma). Náhradníci: Tvrdoň – Pícha, Zukič, Barnat, Procházka, Mysliveček, Výborný, Kozma, Heřman

Branky: 8. Bakoš, 73. Krmenčík, 77. Hořava, 86. Krmenčík – 34. Zeman, 38. Pouček, 45+1. Miskovič, 81. Peterka

V posledním domácím přípravném utkání před odjezdem na soustředění remizovala Viktoria Plzeň s Ústím nad Labem 4:4. Dvě branky zaznamenal Michael Krmenčík, trefili se i Marek Bakoš a TomᚠHořava.

Na nedělní zápas dorazilo poměrně dost fanoušků. Ti viděli velmi rychlou branku v podání Marka Bakoše, jenž se střelecky prosadil podruhé po svém návratu ze Slovanu Liberec. Jak branka vypadala? Slovenský kanonýr si naskočil na centr Tomáše Kučery a hlavou poslal míč o zem do sítě.

Poté se však dostali ke slovu hosté, které z lavičky vedl trenér Jiří Skála. Brankami Michala Zemana, Lukáše Poučka a Jiřího Miskoviče otočili skóre a v poločase vedli v Luční ulici překvapivě 3:1.

Trenér Viktorie Roman Pivarník udělal do druhého dějství opět několik změn v sestavě, na hřiště vyběhli například Milan Petržela, František Rajtoral či Michael Krmenčík. Právě posledně jmenovaný potvrdil formu z posledních zápasů a v 73. minutě hlavičkou snížil. O čtyři minuty po faulu na téhož hráče proměnil nadvakrát penaltu TomᚠHořava a bylo srovnáno.

Hosté se však dokázali znovu prosadit devět minut před koncem, po standardní situaci se trefil Jan Peterka. Viktoriáni se však nechtěli poprvé v přípravě prohrát, a tak v 86. minutě našel přesným pasem Jan Kovařík Krmenčíka a ten druhou trefou srovnal na konečných 4:4.

Další přípravný zápas odehraje Viktoria již v rakouském Westendorfu v úterý 12. července proti Fortuně Düsseldorf. Duel bude možné sledovat na oficiálním klubovém youtube kanálu.