Viktoria v prvním přátelském utkání v Turecku nestačila na Hannover

3. kolo / Pondělí 19. 1. 2015, 17:00

0:1

(0:1)

Hannover 96

Sestava Plzně: I. poločas: Kozáčik - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Rajtoral, D. Kolář, Kovařík - Tecl. II. poločas: Kozáčik - Řezník (83. Medveděv), Baránek, Hejda, Kovařík - Procházka, Hrošovský (83. Hradecký) - Petržela, Chramosta, Tecl (83. Holenda) - Mahmutovič.

Hannover 96

Zieler – Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Gülselam – Briand, Stindl, Bittencourt – Joselu

Branka: 3´Briand

FC Viktoria Plzeň v rámci zimního kondičního soustředění v tureckém Beleku odehrála první přátelský zápas. S německým Hannoverem, který je v Bundeslize na osmém místě, prohrávala od úvodních minut a nepříznivý stav nedokázala za celý zápas otočit. Viktoria tak podlehla Hannoveru 0:1

Viktoria nevstoupila do zápasu vůbec dobře. Už ve třetí minutě propadl centr z pravé strany až k volnému Briandovi, který akrobatickým kopem nedal Kozáčikovi v plzeňské brance žádnou šanci – 0:1.

Český tým se dostal poprvé před soupeřovu šestnáctku v deváté minutě. Limberský naservíroval míč Rajtoralovi, který ale nedokázal propálit houf obránců před sebou. Brankář Hannoveru byl v podstatě bez práce. Vše důležité se dělo před plzeňskou brankou. Ve 13. minutě se na velkém vápně uvolnil Bittencourt, ale jeho prudká střela šla nad. O pár minut později měl stejný hráč Hannoveru před sebou hodně prostoru, ideálně přihrál Briandovi, ale Kozáčik vytáhl skvělý zákrok. Plzeňská obrana musela stále odvracet nebezpečné centry, několikrát jistě vyběhl Kozáčik. V závěru první půle předvedl slovenský reprezentant v brance Viktorie další zákrok proti Bittencourtovi. Viktoria tak prohrávala po poločase s Hannoverem 0:1.

Trenér Miroslav Koubek do druhé pětačtyřicetiminutovky poslal pět nových hráčů a hra jeho týmu výrazně ožila. Ve 49. minutě Procházkův centr našel ve vápně Tecla, který v těžké pozici hlavičkoval pouze do břevna. O čtyři minuty později Chramosta dobře napadal obránce Hannoveru, Marcelo se v tísni snažil vrátit míč svému brankáři a málem si vstřelil vlastní gól. Míč o pár centimetrů minul branku a byl z toho „pouze“ roh. Plzeňští hráči se stále více snažili dostat do zakončení a nejblíž k brance byl Jan Chramosta. Šikovný ofenzivní univerzál si dvakrát vyměnil míč s aktivním Petrželou, ale ve velké příležitosti nakonec mířil kousek vedle.

Německý tým vytáhl znovu růžky až v 69. minutě. Prudký centr do vápna odvracel před Albornozem na poslední chvíli LukᚠHejda na roh. Hodně horko bylo v plzeňském vápně na začátku poslední desetiminutovky. Další centr propadl až ke Stindlovi, ten měl sice hodně času na zakončení, ale brankář Kozáčik včas vyběhl.

V posledních minutách se Viktoria snažila vyrovnat. Petržela vypálil levačkou tvrdou ránu, nicméně střela šla mimo. V 86. minutě se dostal k hlavičce ve vápně Holenda, jeho pokusu ale chyběla větší razance.

Definitivní vítěznou pojistku mohl dát německému týmu Karaman, který měl před sebou úplně prázdnou branku, vypálil ale vedle. FC Viktoria Plzeň tak sice prohrála s osmým týmem německé Bundesligy Hannoverem 0:1, především ve druhé půli ale předvedla povedený výkon.

Další zápas odehraje tým vedený trenérem Miroslavem Koubkem v sobotu 24. ledna, kdy se opět v Beleku utká s polskou Legií Varšava.