Viktoria veze z Ostravy tři body po výhře 2:0

22. kolo / Neděle 5. 4. 2015, 14:45 / Bazaly

0:2

(0:0)

Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić – Foltyn – Sukup (83. Narh), Kukec (70. Mišák), Jirásek, Sivrić – Baroš (C). Náhradníci: Šrom – Kaša, Mensah, Mišák, de Azevedo, Holzer, Narh

Kozáčik – Hubník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Rajtoral, Vaněk, Kolář (87. Holenda), Hrošovský (46. Hořava), Kovařík – Mahmutovič (76. Chramosta). Náhradníci: Bolek – Baránek, Hořava, Tecl, Chramosta, Holenda, Medvěděv.

Branky: 59. Hořava (Rajtoral), 88. Rajtoral (Vaněk) ŽK: 7. Jirásek (OVA), 16. Frydrych (OVA), 29. Lučić (OVA), 78. Kouřil (OVA), 88. Baroš (OVA) – 15. Mahmutovič (PLZ), 20. Hejda (PLZ), 41. Limberský (PLZ) Rozhodčí: K. Hrubeš – Jiřík, Hock

Těžké utkání odehráli v neděli odpoledne fotbalisté Viktorie Plzeň na ostravských Bazalech. Trenér Miroslav Koubek se musel obejít bez Radima Řezníka, Milana Petržely a také Václava Pilaře, který opět ulehl s vysokými horečkami. Po bezbrankovém poločase se však viktoriáni dokázali dvakrát prosadit a odvezli si ze slezské metropole tři body za vítězství 2:0.

První poločas nabídl vysoké tempo a nasazení na obou stranách, rozhodčí rozdal celkem 6 žlutých karet. Jako první se zastřeloval Roman Hubník, který však levou nohou poslal míč nad branku. Z hranice vápna zkoušel střelecké štěstí také další z obránců, Václav Procházka, jehož pokus jen těsně minul levou tyč ostravské branky. Baník hrozil především díky Milanu Barošovi, který sváděl s viktoriánskými stopery množství osobních soubojů. Ve třiadvacáté minutě dostal ostravský kapitán krásný pas od Jiráska, protlačil míč kolem Kozáčika, ale před brankovou čarou odkopl balon do bezpečí LukᚠHejda. Největší šance první půle se však urodila před uplynutím úvodní půlhodiny. Dravý průnik Aidina Mahmutoviče zastavil Lučič pouze za cenu faulu a Plzeň dostala výhodu pokutového kopu. Daniel Kolář však poprvé v sezoně neuspěl, brankář Pavlenka následně zneškodnil také dorážku Františka Rajtorala. Tempo hry se ještě zvedlo, nicméně výraznější příležitost si již ani jeden tým v prvním dějství nepřipravil.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce přivítalo hráče obou týmů husté sněžení, nicméně obraz hry se neměnil. Po pěti minutách hry vybojoval možnost výhodné standardní situace Daniel Kolář, Honza Kovařík však poslal míč z dvaceti metrů pouze do ostravské zdi. Boj se nadále odehrával především ve středu pole, nicméně nebezpečné situace se rodily především před brankou Baníku. Centr Václava Procházky ještě zůstal nevyužit, ale z následného rohu již udeřilo. Centr Ondry Vaňka odvrátili domácí obránci pouze k Františku Rajtoralovi, ten přiukl Hořavovi a plzeňský záložník se z dvaceti metrů trefil náramně – 0:1. Následně se duel rozdrobil do série osobních soubojů, kdy se jen zřídka dostávaly oba týmy do nebezpečných situací. Definitivum tak dal výsledku až pět minut před koncem František Rajtoral, který se nádherně z voleje trefil po rohovém kopu.

Viktoriáni tak těžké utkání na horké ostravské půdě zvládli a po vítězství 2:0 opět odskočili Spartě na rozdíl 5 bodů.