3. kolo / Sobota 16. 8. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

(0:0)

SK Slavia Praha

Poštulka – Limberský, Rada, Navrátil, Smola (83. Vaculík) – Petržela, Trapp, Horváth, Lecjaks (83. Jiráček) – Rezek, Tatanašvili (65.Varadi).

Vaniak – Suchý (57. Ivana), Latka, Brabec, Hubáček – Krajčík, Tavares, Belaid (63. M. Jarolím), Švento – Šenkeřík (67. Toleski), Necid.

Branky: 90. Vaculík - 76. Necid. Rozhodčí: Příhoda – Košec, Mencl. ŽK: Horváth - Necid, Suchý, Tavares, Toleski. ČK: 40. Petržela (PLZ).

Diváci: 7425

Ve svém druhém domácím utkání sezony 2008/09 přivítala FC Viktoria Plzeň na svém hřišti úřadujícího mistra – Slavii Praha. V elektronické podobě vám přinášíme klubový...

Druhý domácí zápas Viktorie Plzeň byl úplně jiný než ten předchozí. Štruncovy sady tentokrát přivítaly pražskou Slávii. Domácí začali odvážně a vytvářeli si šance. Opět se ukazovalo jak přínosný je pro tým Pavel Horváth.

V pokračujícím čase začala být hra obou týmů opatrná. Obrany obou mužstev ale nepostihl žádný zkrat. První poločas skončil 0:0 a nejdůležitějším okamžikem první půle se tak stala červená karta, kterou ve 40. minutě viděl domácí Milan Petržela, který bez míče kopl slávistického Belaida. Druhý poločas oba týmy zahájily v nezměněných sestavách. Na domácích nebylo ani na chvíli znát, že hrají v oslabení. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Několikrát za zápas se vyznamenal brankář domácích Poštulka.

Pražané si s nabízenými šancemi neuměli poradit a Plzeň stále srdnatě bojovala. Fandící plzeňské publikum zmrazil v 76. minutě svým gólem TomᚠNecid ze Slávie. Z levého křídla přesně odcentroval Toleski, před brankou Viktorie hlavičkoval Necid. V této chvíli Poštulka ještě stačil míč vyrazit. Na následnou Necidovu dorážku už ale neměl šanci zareagovat. Slávie vedla 1:0. Viktorka se ale nevzdávala a snažila se hrát dopředu. Po rohu Plzně vznikla před Vaniakem nepřehledná situace, po které zůstal ležet v malém vápně Horváth. Faul ale odpískán nebyl a za následné protesty obdržel kapitán domácích žlutou kartu. Téměř za pět minut dvanáct, v 90. minutě, Viktorka zaútočila. Vaculík se na hranici šestnáctky dostal k míči a levačkou ho nekompromisně poslal do pravého rohu slávistické branky. Vaniak se natahoval marně. Vyrovnání si Plzeň zasloužila.  Zápas skončil remízou 1:1.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1