30. kolo / Sobota 14. 5. 2016, 15:30 / Eden Aréna

5:0

(3:0)

Berkovec – Mikula, Bílek (C), Frydrych, Bořil – Souček – Mihalík (79. M. Vukadinovič), Hušbauer, Barák, Zmrhal (81. Piták) – Mešanović (83. Kenia)

Bolek – Matějů, Hejda, Baránek (51. Rajtoral), Limberský – Vaněk, Hrošovský – Kopic, Kolář (C) (83. Petržela), Kovařík – Krmenčík (85. Fořt)

Branky: 4. Mihalík, 20. Barák, 27. Mešanović, 50. Hušbauer, 87. M. Vukadinovič, ŽK: Mešanović, Frydrych, M. Vukadinovič – Vaněk, Kopic, Rozhodčí: Julínek – Kříž, Peřina

Diváci: 10 121

Sezona 2015/2016 je u konce, Viktoria Plzeň ve třiceti odehraných zápasech vybojovala 71 bodů. V posledním ligovém kole hráli Západočeši v Praze se Slavií, a zatímco domácí byli v zakončení efektivní, viktoriáni pouze trefovali tyče a nakonec prohráli vysoko 5:0.

Trenér Karel Krejčí udělal v sestavě před utkáním opět několik změn oproti domácímu zápasu s Jabloncem. V brance nastoupil Petr Bolek a například v útoku byl od začátku zápasu Michael Krmenčík.

Slavia do utkání vstoupila mnohem lépe než Viktoria a už ve čtvrté minutě se radovala z gólu. Na přetažený centr Bořila si naskočil Mihalík a hlavičkou otevřel skóre zápasu – 1:0.

V desáté minutě mohl vyrovnat Kopic, který prošel s míčem přes půlku hřiště a před vápnem si našel místo pro střelu. Jeho tvrdá rána ale orazítkovala pouze tyč, Krmenčíkova dorážka trefila brankáře Berkovce. Ve 20. minutě nechali viktoriáni příliš prostoru Barákovi, který z velké dálky napřáhl ke střele a míč zapadl přesně k tyči – 2:0.

O dvě minuty později se dostal k míči na malém vápně Zmrhal a Petr Bolek vytáhl parádní zákrok. Ve 27. už byl ale plzeňský brankář krátký na střelu Mešanoviče, který byl na konci rychlé útočné akce Slavie – 3:0.

V závěru poločasu mohli viktoriáni několikrát snížit. Kolářův pokus z dálky šel kousek vedle, Kovařík si o chvíli později krásně přehodil obránce, ale tvrdou ranou orazítkoval pouze tyč domácí brány.

Do druhého poločasu nenastoupil Baránek, kterého vystřídal Rajtoral, ale ani jemu se obraz hry změnit nepodařilo. V 51. minutě si na centr naběhl nikým nehlídaný Hušbauer a pohodlně zvýšil už na 4:0.

Plzeň se až pak začala více dostávat do hry, ale pokusy Kovaříka, Krmenčíka ani Kopice. Viktoriáni se stále snažili aspoň snížit a dát čestný gól. Velmi blízko k němu byl Rajtoral, který ve vápně udělal několik kliček a tvrdě vystřelil. Berkovec ale dokázal míč vyrazit.

Na druhé straně naopak tři minuty před koncem Vukadinovič udělal definitivní tečku za utkáním, když přidal další gól a Viktoria Plzeň tak prohrála se Slavií Praha 5:0.