Zápas s Libercem rozhodla jediná branka, Plzeň zvítězila 1:0

20. kolo / Sobota 11. 3. 2017, 17:45 / Doosan Arena

(1:0)

FC Slovan Liberec

Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník, Limberský – Hromada (82. Chrien), Hrošovský – Kopic, Bakoš, Zeman (85. Kovařík) – Krmečník (76. Poznar)

Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Souček, Ševčík – Ekpai (46. Graiciar), Potočný, Bartl (83. Voltr) – Baroš (71. Bosančič)

Branky: 44. Kúdela (vl.), ŽK: Hejda – Ekpai, Rozhodčí: Machálek – Moláček, Urban

Diváci: 9944

V sobotu 11. března od 17:45 hostila Doosan Arena další utkání jarní části ligové soutěže. V zápase 20. kola ePojisteni.cz ligy zavítal na západ Čech liberecký Slovan. V podzimní části soutěže si Plzeňané s tímto soupeřem dokázali poradit v poměru 2:1.

V první šanci zápasu se v deváté minutě ocitl Marek Bakoš, který si naskočil na centr Martina Zemana. Neujala se ani následná střela Jakuba Hromady. Hra se v následujících minutách odehrávala především uprostřed trávníku, kde se Viktoria snažila prorazit pozornou obranu domácích. Pohnout stereotypem se pokusil plzeňský Zeman, jehož střelu zblokoval jeden z libereckých hráčů, a na druhé straně Karafiát, jenž ovšem vyslal nedůraznou střelu, které navíc zcela chyběla přesnost. V pětadvacáté minutě se k průnikové přihrávce hnal Krmenčík, před kterým sebral míč gólman hostí Dúbravka. O minutu později skvěle našel Limberský rozběhnutého Krmenčíka, jenž patou oslovil Bakoše. Jeho obstřel se opřel pouze do reklamního panelu za bránou. Hošovského pumelice mířila vysoko nad. Plzeňské šance v průběhu prvního poločasu přicházely stále častěji. Krmenčík svou hlavičku mezi tři tyče nevměstnal, Zemanova přihrávka z levého křídla také pouze protančila pokutovým územím Liberce, Bakoš svůj přímý volný kop opřel také pouze do zdi, ale v poslední minutě prvního dějství se Plzeň přece jen dočkala. Přímý volný kop Jana Kopice si do vlastní sítě srazil Roman Kúdela. Gólem do kabiny rozhodli viktoriáni o poločasovém vedení 1:0.

Tlak na libereckou branku pokračoval i na začátku druhé půle. K hlavičce se dostal Michael Krmenčík, míč ale neodhadl idálně. V 62. minutě měl napilno Matúš Kozáčik, když Barošův průnik do vápna zastavil až ve spolupráci se skluzujícím Romanem Hubníkem. Z protiútoku vyslal prudkou střelu jen těsně nad břevno Krmenčík. Velice podobně vypadal i pokus Jakuba Hromady z 66. minuty zápasu. O několik minut později předvedli Plzeňané nový signál při zahrávání rohového kopu, v jehož závěru orazítkoval břevno za gólmanem Liberce Jan Kopic. První střídání zorganizoval trenér Roman Pivarník v 76. minutě, kdy místo Michaela Krmenčíka poslal na hřiště Tomáše Poznara, o pět minut později zažil svou premiéru v červeno-modrém trikotu Martin Chrien, jenž vystřídal Jakuba Hromadu. Ačkoli se Liberec ve druhém poločase snažil výsledek vyrovnat, byli to spíše viktoriáni, kdo hrozil z rychlých protiútoků. Jeden z nich neproměnili v 84. minutě v branku Bakoš s Poznarem. O dvě minuty později vystřídala Plzeň potřetí, za Zemana putoval na hrací plochu Kovařík. V závěru utkání musel ještě Kozáčik vyrazit Karafiátův dalekonosný pokus. V nastaveném čase utrpěl bolestivé zranění ve vlastním pokutovém území LukᚠHejda, jenž musel být ze hřiště odvezen na nosítkách a místo do šatny si to namířil rovnou na vyšetření do nemocnice.