10. kolo / Neděle 26. 9. 2010, 17:00

2:1

(1:1)

FK Viagem Příbram

Branky: 19. Jiráček, 82. Střihavka - 3. vl ČK: 75. Videgla ŽK: Jiráček, Limberský, Navrátil - J. Štochl, Plašil, Videgla, Hruška, Pleško Rozhočí: Adámek - Wilczek, Moudrý Diváci: 7 045

V 10. kole Gambrinus ligy přivítala Viktoria Plzeň, vedoucí tým české nejvyšší soutěže, ve Štruncových sadech Příbram. Hostujícímu celku patřila před dnešním utkáním třináctá příčka. Příbramské sice zdobí kvalitní defenzíva, soupeřům dovolili skórovat pouze sedmkrát, ale jejich střelecká potence je mizivá. Tři vstřelené branky v letošním ročníku hovoří za vše…

Jako první zahrozili hosté. Bývalý plzeňský fotbalista Pleško potáhl balon a následně z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho levačka poslala míč těsně vedle Pavlíkovy branky. Viktoria odpověděla vzápětí. Technický pokus Horvátha skončil v rukavicích Hrušky. Ve třetí minutě Štruncovy sady smutnily. Huňa se dostal z levé strany do plzeňské šestnáctky a poslal balon pod sebe na malé vápno, kde po zmatcích v plzeňské obraně nasměroval Limberský nešastně míč do vlastní sítě. Příbram se tak ujala jednobrankového vedení. O čtyři minuty později se pokusil vyrovnat Rezek. Branku však netrefil. Své střelecké štěstí vyzkoušel „Réza“ také ve 12. minutě. Odražený míč napálil vedle pravé tyče. Vzápětí došlo k vynucenému střídání Viktorie. Koláře, který odnesl lehkým otřesem mozku a zlomeninou nosu bez posunu nosní přepážky hlavičkový souboj s Tarczalem, nahradil Jiráček. Příbramští se z vedení radovali rovných šestnáct minut. Horváth poslal nádherný centr na zadní tyč, Bakoš ho sklepl hlavou na penaltu, kde číhal novic na hřišti Jiráček. Čtyřiadvacetiletý záložník Viktorky trefil míč překrásnou střelou přesně k levé tyči a vyrovnal. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji. Aktivní Rezek se „zasekávačkou“ zbavil Štochla a proti sobě měl už pouze Hrušku. Gólman hostů byl však příliš blízko, plzeňský kanonýr se ho pokusil obstřelit, ale z těžké pozice zamířil mimo tři tyče. Ve 33. minutě se příbramský Hruška zaskvěl, když po rohu Horvátha vytasil brilantní zákrok proti hlavičce Navrátila. Stav zůstal nezměněn. Když brankou neskočily střely Horváth, Rady nebo Rajtorala a na druhé straně se po rychlém protiútoku neprosadil zakončující Huňa, byl v poločase výsledek utkání vyrovnaný.

Po poločasové přestávce, kterou vyplnilo rozloučení s  Martinem Müllerem, bývalým obráncem Viktorie nebo Příbrami, jenž pomyslně pověsil v necelých čtyřiceti letech kopačky na hřebík, pokračoval plzeňský tým ve své aktivitě z první půle. Do větší šance se však viktoriáni dostali až v 60. minutě. Bystroň ale hlavičkou bránu netrefil, míč se poté objevil u Rezka, který také nezamířil přesně. O sedm minut později zkusil Horváth zatočit míč přímo z rohového kopu do branky. Hruška však balon vyrazil. Minutu nato nebezpečně hlavičkoval po dalším Horváthově rohu Navrátil. Poslal míč nad břevno. Deset minut před koncem zápasu pálil z vápna Bakoš. Hruška schoval jeho střelu v náruči. V 82. minutě bylo v Plzni hodně veselo! Po závaru v příbramském vápně a několika zablokovaných střeleckých pokusech dotlačil za Hruškova záda míč střelou z bezprostřední blízkosti Střihavka. 2:1 pro Viktorku. Dvě minuty před koncem klání mohl navýšit skóre ve prospěch Západočechů Rezek. Po nahrávce Petržely však sám proti Hruškovi neuspěl a příbramský brankář si připsal další úspěšný zákrok. V nastavení se v šanci objevil ještě Petržela, ale jeho zakončení brankové přízvisko nedostalo. To však nemění nic na tom, že si Viktorka připsala devátou výhru v řade, v letošním ročníku ještě nepoznala hořkost porážky a pojistila si své vedení v Gambrinus lize.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 2:1