10. kolo / Sobota 17. 10. 2015, 20:15 / Doosan Arena

50. Železník (pen.)
62. Železník

Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Kovařík – Hořava (89. Kučera), Hrošovský – Petržela, Kolář (60. Mahmutovič), Kopic – Ďuriš (80. Vaněk)

Holý – Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček – Matějov (80. Bartolomeu), Živulič, Holík, Koreš (73. Vukadinovič) – Železník, Poznar

Branky: 23. Kopic, 33. Ďuriš (pen.), 65. Kovařík, 69. Hořava – 50. Železník (pen.), 62. Železník, ŽK: Železník, Rozhodčí: O. Lerch – P. Blažej, J. Kříž (O. Berka)

Diváci: 9877

Souboj druhého týmu tabulky s devátým měli v plzeňské Doosan Areně možnost vidět fanoušci plzeňského celku. Do Štruncových sadů totiž dorazil FC Fastav Zlín. Proti staronovému útočníkovi nejvyšší soutěže postavil trenér Karel Krejčí do středu zálohy i uzdraveného Daniela Koláře, který nastoupil se speciální maskou chránící poraněnou lícní kost.

První šanci zápasu si připsali domácí. Po ideální přihrávce od Tomáše Hořavy pálil Petržela, ale gólman Holý nedopustil, aby premiérová střela duelu skončila za jeho zády. Další, by méně výrazné ohrožení hostující branky si připsal v 19. minutě Kolář a o několik okamžiků později i Rajtoral. Ve 22. minutě prokázal Jan Kopic opravdový hlad po gólu. Po faulu na Koláře bleskově rozehrál, což Zlínští zřejmě nečekali. A překvapen byl pravděpodobně i Holý, jemuž Kopicova následná střela vypadla z rukavic a skončila až v síti – 1:0! Druhou branku mohli Kopic přidat v končící 31. minutě, kdy jeho střelu z první vytěsnil Holý. To vše ale bylo bezpředmětné, nebo sudí Lerch odpískal nedovolený zákrok Zlína uvnitř pokutového území. Z následného pokutového kopu se kanonýr Michal Ďuriš nemýlil a rozmnožil počet vstřelených branek v právě probíhající ligové sezóně na 9. Viktoria tak v 32. minutě vedla 2:0. Do poločasu zakončovali ještě Hořava s Petrželou, ale na skóre jejich pokusy nic nezměnily.

Druhý poločas otevřela branka Zlína, která ovšem nebyla pro postavení útočícího hráče v ofsajdu uznána. V 50. m nutě se už ale hosté z jihu Moravy dočkali. Po skrumáži před Matušem Kozáčikem odpískal rozhodčí Lerch penaltu a Kozáčik, ačkoli míč značně přibrzdil, nedokázal udržet čisté konto – 2:1. Trenér Karel Krejčí zareagoval na vývoj duelu podporou ofenzivy, když místo Daniela Koláře poslal na trávník Aidina Mahmutoviče. V 60. minutě ale přišla blesková akce Zlína, která vyústila v gólovou hlavičku kapitána Lukáše Železníka – 2:2. Za několik okamžiků ale Doosan Arena opět burácela. To když se opřel do přímého kopu svou kouzelnou levačkou Jan Kovařík a vyčaroval střelu, na kterou byl více než dvoumetrový Holý krátký. A stejně tak nedosáhl na důraznou střelu Tomáše Hořavy z 62. minuty utkání. Plzeňský záložník na velkém vápně napřáhl a mířil přesně k tyči – 4:2 pro Plzeň! V 78. minutě mohl zakulatit počet vstřelených branek Plzně Mahmutovič, ale v šestnáctce přestřelil. V 82. minutě vystřídal Michala Ďuriše na hrací ploše Ondřej Vaněk. Třetí a poslední střídání Viktorie přišlo v 89. minutě, kdy na trávník Doosan Areny vyběhl TomᚠKučera, opačným směrem putoval TomᚠHořava. Viktoria místy dramatický zápas dotáhla do vítězného konce, když porazila Fastav Zlín 4:2