Dva góly Černého nestačily proti Dukle na bodový zisk

3:2

(2:2)

Tetour David – Kulikov, Reiter, Troníček (46. Toman), Schindler – Brejcha, Tetour Daniel, Volek (70. Farkaš) – Vopat (90. Bezpalec), Gajecký (61. Zoubek), Nestor (46. Bezdička)

Šiman – Glazer, Piroch, Čihák, Lešek – Hradecký, Chrien (55. Medveděv) – Pernglau (70. Vávra), Bohó, Hejda – Černý

Branky: 4. a 21. Vopat, 78. Brejcha – 1. a 28. Černý Rozhodčí: Kotalík – Kubr, Vrzal

Velké drama se odehrálo na pražské Julisce. Fanoušci v souboji juniorských týmů Dukly a Plzně viděli pět gólů a velmi nadprůměrné utkání. O jednu branku více nakonec vstřelil domácí tým.

Vstup do utkání přitom zažila Dukla jako ze zlého snu. Hned v první minutě se k míči ve vápně dostal plzeňský kanonýr Daniel Černý a otevřel skóre. Nicméně domácí tým, který pro zápas posílil i po zranění hrající Nestor Albiach, vyrovnal hned po dalších třech minutách. Míč si za vápnem srovnal kapitán Ladislav Vopat a jeho střela skončila až v síti.

A po dvaceti minutách už domácí dokonce vedli. Ladislav Vopat si velmi podobně jako při prvním gólu navedl míč z levé strany na střed a poslal jej do sítě i podruhé. Jenže vyrovnáno bylo opět velmi rychle, Daniel Černý se nechtěl nechat domácím kapitánem překonat a po rychlé otočce přidal přesnou střelou z vápna i on svůj druhý zásah. Do poločasu ještě střelou zahrozil Nestor, ale protože branka nepadla, šlo se do kabin za stavu 2:2.

Druhou půli začala o něco lépe Plzeň, byla více na míči a vše vyvrcholilo obrovskou šancí střídajícího Medveděva. Ten ale sám před Tetourem nepřesně přihrával a následně ani sám nedokázal dorazit míč od odkryté brány.A tak začala hrát Dukla. Nejprve Zoubek, poté Tetour, ale tu největší šanci měl opět kapitán domácích Ladislav Vopat, který se po důrazném průniku Brejchy ocitl sám před poloprázdnou bránou. Jenže míč mu z kopačky sjel a Vopat ho poslal mimo. O minutu později však aktivní Ondřej Brejcha dokázal jeho zaváhání napravit. Dostal z levé lajny přesný centr od Schindlera, zpracoval si míč a poslal za záda brankáře Šimana. V závěru ještě Plzeň sice zahrozila po rohu díky hlavičce Hradeckého, ale na gólovém stavu se neměnilo už nic.