Junioři doma znovu neinkasovali, Slavii porazili 2:0

(1:0)

SK Slavia Praha

Luhový – Petr, Doležal, Pinc (72. Končal), Provod, Piroch, Kule, Ruml (17. Sedláček), Pavlík (79. Kopřiva), Brožík, Glazer

Lisa – Gilian, Broukal, Jakab, Fotr (73. Badocha), Pelyak, Vavrouš, Souček (46. Čermák), Zoubek, Král, Krejdl

Branky: 13. Brožík, 79. Provod (pen.) ŽK: Piroch Rozhodčí: Váňa – Blažej, Mokrusch

Podruhé v řadě dokázali plzeňští junioři vyhrát domácí utkání bez inkasované branky. Po gólech Brožíka z první půle a Provoda z penalty deset minut před koncem zápasu mohli slavit vítězství 2:0, jedinou kaňkou z pohledu Viktorie tak bylo zranění Ondřeje Rumla během první půle.

Hosté začali v prvním poločase o něco aktivněji. Nejprve zakončoval po dobrém zpracování Vavrouše Krejdl, placírkou ale branku domácích přestřelil. Neporadil si ani Pelyak o několik chvil později po skvělé sólové akci Fotra, ten z dobré pozice ani neohrozil branku. Naopak v podstatě z prvního útoku udeřili na druhé straně domácí. Ti nejprve standardku u rohového praporku na pravé straně, z následného přímého kopu se pak nadvakrát dorážkou prosadil Denis Brožík. Od té doby ale jako by se oba celky soustředily spíše na obranu a do samotného konce poločasu se ani na jedné straně žádná větší šance neurodila. Ve 42. minutě pak propadl balon po centru od rohového praporku přímo k Patriku Gilianovi, ten ale v rychlosti nestihl pořádně nastavit nohu a balon poslal těsně vedle pravé tyče.

Druhý poločas příliš atraktivní podívané nenabídl. Slavia se dlouho držela na dostřel, ale nedařilo se jí vytvářet gólové pozice. Naopak Viktoria se zničehonic dostala po souboji mezi brankářem Lisou a Doležalem k pokutovému kopu a přidala pojistku. O exekuci se postaral LukᚠProvod, zvolil si správnou stranu a střelou k levé tyči navýšil skóre na konečných 2:0. Slavia se v závěru k žádné větší šanci nedostala, Plzeňští kontrolovali hru a pohlídali si dvoubrankové vedení.