FK Jablonec

Šiman – Medveděv (81. Šíša), Čihák, Hradecký (71. Domabyl), M. Hejda (46. Mlynařík) – Hořava (72. Doležal), Glazer, Denk (73. Novák) – Tecl, Chramosta, Holenda

FK Jablonec

Repáň – Štěpánek (61. Rozkovec), Tichý (83. Karásek), Dorničák, L. Novák (71. Nesládek), Breda (79. Munzar), Drozd, Žemba, Houser, Mihálik (81. Palatický), Skuhravý

Branky: 32., 56. a 85. Chramosta, 33. Holenda – 4. Breda, 87. Palatický Rozhodčí: Urban – Kotalík, Mudra

Souboj dvou sousedních týmů v tabulce nabídl v pondělí 30. března zápas 27. kola Juniorské ligy. Do Luční ulice přijel devátý Jablonec, který v případě vítězství mohla plzeňská juniorka předběhnout, nebo v tabulce na Severočechy ztrácí pouze bod. V ofenzivě Viktorie dostali šanci Jan Holenda, Stanislav Tecl a Jan Chramosta, které ze středu pole podporoval záložník TomᚠHořava.

Před samotným utkáním se nad tréninkovým areálem Viktorie v Luční ulici stáhly mraky a trávník schytal rychlou sprchu. Hráči proto možná i uvítali odložení utkání o 15 minut kvůli složité dopravní situaci jablonecké výpravy. S úvodním hvizdem utkání se mraky roztrhaly. A za své vzala také neprůstřelnost domácího brankáře Šimana. Ve čtvrté minutě podnikli jablonečtí mladíci výpad do plzeňského pokutového území a Breda otevřel skóre. Plzeňští se pokoušeli odpovědět prostřednictvím zkušené ofenzivy, Chramostova branka ale pro ofsajd nemohla být uznána. Především Jan Holenda čněl na hrotu útoku jako maják, který neomylně nacházely všechny centrované míče. Dlouho ovšem jablonecká ofenziva odolávala nájezdům domácích. Až po půl hodině se do stoprocentní šance propracoval robustní útočník Viktorie. Po přihrávce Tecla ale Holenda nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit padajícího Repáně. O dvě minuty už ale bylo v Plzni veseleji. Medveděv od pravé lajny centroval, Holenda pustil míč na Chramostu a ten umístěnou střelou vyrovnal na 1:1. Neuběhlo ani šedesát vteřin a Západočeši dokonali obrat. Tentokrát si oba aktéři role vyměnili a Chramosta připravil po samostatném úniku komfortní situaci Holendovi. Střelou do prázdné branky otočil plzeňský forward průběh zápasu. Zbytek poločasu se obě mužstva snažila kombinovat, ale ani před jednou brankou nedošlo k bezprostřednímu ohrožení. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Viktorii.

V úvodu druhé půle se do šestnáctky tlačil aktivní Glazer, ale gólman hostí byl u míče včas. Tlak Viktorie nakonec vyústil ve třetí vstřelenou branku, které v 56. minutě dosáhl Jan Chramosta. Plzeňané využili zaváhání v rozehrávce hostů, Tecl chytře přenechal míč Chramostovi a ten už si věděl rady. Hráčům v zelených dresech přestala ve druhé půli fungovat rozehrávka a přechod na útočnou polovinu, Plzeňané ovšem této možnosti nevyužili. V 70. minutě prokázal skvělé fyzické dispozice Holenda, když doslova na zádech přinesl s míčem u nohy před branku Jablonce dva bránící hráče. Následná přihrávka na Chramostu ale čtvrtou brankou neskončila. Po sérii střídání v obou mužstvech se exboleslavský hráč přece jen dočkal. Pět minut před koncem zápasu sehráli domácí pohlednou akci, na jejímž konci byl právě Jan Chramosta, který střelou do prázdné branky dokonal hattrick. Jablonečtí mladíci se snažili na vývoj utkání zareagovat a dvě minuty nato snížil po samostatné akci Palatický, na víc se ale hosté nezmohli. Juniorský tým Viktorie Plzeň na domácí půdě porazil Baumit Jablonec 4:2.